Išreiškė susirūpinimą eismo saugumu: avaringumo statistika – kelia nerimą

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) duomenimis, nuo šių metų sausio iki liepos užfiksuota 171 eismo įvykių daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Juose sužeistų žmonių – 213 daugiau nei pernai.

Draudimo bendrovės užfiksavo, kad šiemet kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su 2017 m. kalendoriniu pavasariu, eismo įvykių, kuriuos sukėlė ar juose nukentėjo motociklų vairuotojai, skaičius išaugo net 60 proc.

VĮ „Regitra“ duomenimis, lyginant 2016 ir 2017 metus, naujai registruotų motociklų skaičius šalyje išaugo 53 proc.

„Tokia statistika kelia nerimą ir klausimų, ar eismo saugumui didinti skiriami pinigai panaudojami tikslingai?

Vien per artimiausius metus Vyriausybė numačiusi skirti apie 40 mln. eurų eismo saugumo priemonėms. Norisi daugiau aiškumo, kas ir kokias eismo saugumo programas vykdo ir kas užtikrina lėšų panaudojimo kontrolę“, – klausė parlamentarė Agnė Bilotaitė.

Dėl šios priežasties Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Valstybinės eismo saugumo komisijos vadovą Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį siekdama išsiaiškinti, kaip efektyviai panaudojamos eismo saugumui didinti skiriamos lėšos ir kaip atliekama šių lėšų panaudojimo kontrolė.

Seimo narė paprašė S. Skvernelio pateikti informaciją, kokių priemonių imamasi, kad mažėtų sužeistų ir žuvusiųjų keliuose, kiek tam skiriama lėšų, ir kaip kontroliuojamas jų panaudojimas?

„Turint omenyje ankstesnę Ministro Pirmininko darbinę patirtį, S. Skvernelis turėtų būti ypač susirūpinęs blogėjančia statistika ir eismo įvykių gausa, juolab, kad pats ir vadovauja Valstybinei eismo saugumo komisijai“, – teigė parlamentarė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus