Išspręs problemą, ar sukurs naujų: motociklininkai nori važiuoti A juostomis

Motociklininkų bendruomenė dar kartą prašo Susisiekimo ministerijos išnagrinėti siūlymą leisti motociklininkams važinėti viešajam transportui skirtomis A eismo juostomis.

Bendruomenės nariai įsitikinę, jog taip būtų užtikrintas didesnis važiuojančių saugumas ir sutaupyta laiko, sumažėtų oro tarša.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija tokiam prašymui pritaria, tačiau Kelių eismo taisyklės nenumato tokios galimybės, o Susisiekimo ministerija ir Kelių policija kol kas vis dar nepateikia savo pozicijos.

Neigiami stereotipai

Motociklininkų entuziasto Tomo teigimu, uždegus žalią šviesą motociklininkams važiuoti A juostomis, būtų sprendžiamos dvi svarbios problemos.

„Tai būtų saugumas ir eismo spūsčių mažinimas. Saugumas, nes motociklininkas būtų geriau matomas kelyje, tiek turėtų didesnę manevro laisvę, o visiems kitiems eismo dalyviams būtų palengvinimas, kad motociklininkai nestovėtų eismo kamščiuose“, – teigė motociklininkas Tomas.

Laisvesniam motociklininkų važiavimui trukdo ir visuomenėje susiformavę stereotipai.

„Daug kas motociklininkus vis dar mistifikuoja: anksčiau buvome pripratę juos matyti lekiančius tuo pačiu Konstitucijos pr. ant vadinamosios „vienkės“ – iškeltu priekiniu ratu. Dabar jau taip nedarome“, – pasakojo motociklininkas Marius.

Jo teigimu, daugelyje Europos ir pasaulio šalių motociklininkams leidžiama važiuoti A eismo juostomis, todėl nesuprantama, kodėl šis sprendimas taip sunkiai skinasi kelią Lietuvoje.

Vairuotojai: bus dar daugiau problemų

Vilniuje kalbinti vairuotojai ne vienodai vertina tokį motociklininkų norą.

„Geriau A juosta, nei nardytų per visas kitas eismo juostas“, – teigė vairuotojas Paulius.

„Ir jiems būtų saugiau, ir mums mažiau trukdytų, nes kai kada jie nardo tarp mašinų ir tai nėra gerai“, – pritarė vairuotojas Arvydas.

„Manau, būčiau prieš, nes jie ir taip beprotiškai važinėja.

Jeigu dar paleisti juos ta juosta laisvai, tai tada bus dar daugiau problemų“, – atviravo vairuotojas Tadas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus