Juodkrantėje susikibo kelininkai ir savivaldybė – kas padengs nugriauto pastato nuostolius?

Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ vykdant teismo sprendimą nugriovė neteisėtu statiniu pripažintą druskos sandėlį, esantį Gintaro įlankoje, Juodkrantėje. 141 tūkst. Eur kainavusio sandėlio išlaidas bus siekiama geranoriškai išsireikalauti iš Neringos savivaldybės, priešingu atveju – ketinama kreiptis į teismą.

Pranešama, jog druskos sandėliui Juodkrantėje statybos leidimas išduotas 2004 m. balandžio 30 dieną. Statybos buvo pradėtos 2004 metų rudenį ir beveik baigtos, tačiau paaiškėjo, kad druskų sandėlis yra pastatytas kraštovaizdžio tvarkymo zonoje, skirtoje renginiams, muziejams.

„Teismas nustatė, kad įmonės druskos sandėlio statybos leidimas buvo išduotas pažeidžiant teisės aktų nustatytus reikalavimus, todėl statinį nugriovėme.

Nepaisant kilusių nesklandumų, bendradarbiaudami su Neringos savivaldybe, juos spręsime, dėsime visas pastangas, kad eismo dalyviai nenukentėtų ir darbų kokybė nesuprastėtų – kelių priežiūra užtikrinta laiku ir laikantis reikalavimų, sezono darbai bus organizuojami iš žemyninės pusės“, – teigia VĮ „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

Sandėlyje buvo laikoma valymo ir barstymo technika, dangos slidumą mažinančios medžiagos. Iš statybvietės buvo išvežta per 530 tonų statybinių atliekų.

Skaičiuojama, jog VĮ „Kelių priežiūra“ patyrė per 40 tūkst. Eur nuostolių dėl pastato konservavimo darbų, pastato griovimo, bylinėjimosi teisminiuose ginčuose ir kt.

Pastatyti VĮ „Kelių priežiūra“ Juodkrantėje esantį druskų sandėlį kainavo daugiau kaip 141 tūkst. Eur.

Teigiama, jog bus siekiama geranoriškai spręsti susidariusią situaciją iš Neringos savivaldybės prašant nuostolių padengimo. Derybų būdu nepasiekus abiem šalims priimtino sprendimo, VĮ „Kelių priežiūra“ teisėti interesai bus ginami įstatymų nustatyta tvarka.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus