Kaip lietuvių vairavimo kultūrą vertina Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai?

Mėgstame lygiuotis į užsienio šalis ir vertinti vairavimo kultūrą kitose valstybėse, o kaip užsieniečiai vertina lietuvius vairuotojus?

Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai papasakojo savo pastebėjimus apie vairavimą mūsų šalyje.

Iš kur ta meilė BMW automobiliams, kodėl lietuviai parkuojasi galu, kodėl toks didelis noras sėstis girtiems už nuomotų automobilių, kiek galima už vairo kalbėtis telefonu – tokie ir begalybės kitų klausimų kilo Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams, kai stebi eismą šalies gatvėmis.

TV laida „Ne vienas kelyje“ pakalbino tris jau kuris laikas Lietuvoje gyvenančius ir vairuojančius užsieniečius iš Didžiosios Britanijos, Italijos bei Azerbaidžiano.

George, britas, Vilniuje gyvenantis 4 metus

„Per tuos metus pastebėjau kelis įdomius dalykus apie lietuvių vairavimą.

Pirmasis, tai iš kur ta meilė BMW markei – niekaip nesuprantu to. Antrasis, tai vairavimo kultūra: esu nusivylęs, bet nenustebęs. Teko gyventi keliose valstybė, neskaitant Didžiosios Britanijos, todėl situacija Lietuvoje nėra blogiausia.

Labiausiai mane šokiruoja keli blogai įpročiai, pavyzdžiui: naudojimasis telefonu, ar išnuomoto automobilio vairavimas išgėrus – tai dalykai, kurie man nesuvokiami.

Dar vienas stebinantis dalykas, tai galingų automobilių bandymai naktinėmis miesto gatvėmis. Tai tiesiog protu nesuvokiama“, – pasakojo George.

Federico, italas, Lietuvoje gyvenantis 10 metų

„Turiu pripažinti, kad man buvo sunku priprasti prie vietinio eismo. Teko vairuoti daugybėje pasaulio vietų, tačiau Lietuvoje adaptuotis buvo sunkiausia.

Kadangi esu italas, tai man sunku aklai vadovautis Kelių eismo taisyklėmis. Galiu teigti, kad italai vadovaujasi Formulės 1 taisyklėmis, kai vairuotojui diktuoja greitį ir trajektorijas ir nereikia dairytis į veidrodėlius, o susikoncentruoji į veiksmą priešais.

Tuo metu Lietuvoje vieną kartą neparodžius posūkio signalo – būsi apšauktas kitų eismo dalyvių.

Kitas įdomus dalykas – parkavimo įpročiai. Mažai kas pastebi, bet Lietuvoje daugelis vairuotojų įpratę automobilius parkuoti atbuline eiga. Italijoje dažniausiai statome automobilius priekiu.

Turiu pripažinti, kad kelių kokybė ir kamščiai sostinėje liūdina.

Lietuvių vairuotojams palinkėčiau kantrybės keliuose ir nepulti rėkti, ar kaltinti kitų dėl neteisingai atliktų manevrų“, – pasakojo Federico.

Fuad, azerbaidžianietis, Lietuvoje gyvenantis 7 metus

„Vilniuje vairuoju jau trejus metus. Bendrai man patinka vairavimo sąlygos ir etika Lietuvos keliuose. Reikia pabrėžti, kad Lietuvos keliuose yra daug mažiau automobilių, todėl ir eismas ir spūstys keliuose yra mažesnės.

Neoficialiais duomenimis, mano mieste Baku yra daugiau nei 1 mln. transporto priemonių, todėl spūstyse vairuotojams tenka praleisti net 3-4 valandas.

Taip pat vairavimo stilius mano šalyje yra agresyvesnis. Mūsų šalyje degalų kainos mažesnės, todėl galima sutikti daugiau galingų ir ne tokių ekonomiškų automobilių, kaip Lietuvoje.

Lietuviai vairuoja tiksliau, jie seka Kelių eismo taisykles ir jų laikosi. Situacija miestuose, manau, yra gera, bet išvažiavus į užmiestį pastebėjau, kad lietuviai mėgsta vairuoti agresyviau“, – pastebėjo Fuad.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus