Kanalizacijos vamzdžiu keliaujantys vilniečiai įteikė savivaldybei peticiją

Jau daugiau kaip 5 dešimtmečius lietaus kanalizacijos vamzdžiu po bėgiais keliaujantys Zuikių, Palionių ir aplinkinių gatvių gyventojai įteikė miesto savivaldybei peticiją, kuria reikalauja sujungti Palionių ir Valkininkų gatves pėsčiųjų ir automobilių tuneliu.

Peticijos autorius, bendruomenių aktyvistas ir susisiekimo specialistas Arimantas Račkauskas teigė, kad sukurti peticiją paskatino tai, jog vien per pastarąjį pusmetį šiose apylinkėse po traukinio ratais žuvo du žmonės. „Gyventojai nebežino ką daryti“ – pridūrė specialistas.

RAGINA IMTIS PRIEMONIŲ, O NE VIENAS KITĄ KALTINTI – AR SULAUKS ZUIKIŲ G. GYVENTOJAI PAGALBOS?

Pasak A. Račkausko, situacija išties unikali, nes sostinėje 5 kilometrų spinduliu nėra nei vienos saugios perėjos ar automobilių pravažiavimo po geležinkeliu. Žmonės priversti arba kirsti bėgius ir rizikuoti gyvybe, arba lįsti per vos daugiau nei metro skersmens lietaus kanalizacijos vamzdį.

Privatus investuotojas savomis lėšomis siūlo pastatyti pėstiesiems, dviratininkams ir automobiliams skirtą tunelį po geležinkelio pylimu.

Gyventojams tunelį pasiryžęs pastatyti verslininkas Juozas Zykus teigia, kad kol kas iš Vilniaus savivaldybės administracijos yra sulaukęs tik neigiamos reakcijos.

3,5 m aukščio ir 9 m pločio tunelis sujungtų Valkininkų ir Palionių gatves, juo pravažiuoti galėtų lengvieji ir specialios paskirties automobiliai – greitosios medicinos, priešgaisrinės pagalbos, policijos ir kt.

Zuikių, Voverių, Palionių ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai yra priversti kirsti geležinkelį tam, kad patektų į Vilkpėdės Seniūnijoje esantį Žemųjų Panerių mikrorajoną, kuriame įsikūrusi mokykla, veikia parduotuvės ir teikiamos įvairios paslaugos.

Nors tarp minėtų gatvių ir Žemųjų Panerių vos keli šimtai metrų, automobiliu gyventojams tenka daryti 15 km lankstą.

Tunelis miestui nekainuotų, nes privatus investuotojas tunelį įrengti ir eksploatuoti ketina savo lėšomis.

PERĖJAS PO GELEŽINKELIAIS SIŪLO ĮRENGTI PRIVAČIOMIS LĖŠOMIS

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus