Kauniečiai imasi iššūkio – Lietuvos kariuomenei sukurti elektrinį motociklą

Sparčiai tobulėjant technologijoms Lietuvos kariuomenės naudojama technika tampa nebe tokia efektyvi, todėl gynybos sektoriuje inovacijos yra būtinos. Rinkoje siūloma įranga dažnai neatitinka specializuotų poreikių.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų, kurie skirti krašto apsaugos poreikiams.

Šis konkursas kviečia sukurti elektrinį motociklą – konkurso dalyviai turės pagaminti ir realiomis sąlygomis išbandyti elektrinio motociklo prototipą.

Ši transporto priemonė turi atitikti specifinius reikalavimus.

Ji turėtų būti didelio pravažumo ir sunkiai aptinkama įvairiais termoviziniais prietaisais, kad skleistų mažą garsą, sugebėtų įveikti pakankamai didelį atstumą, būtų galingesnė už elektrinį dviratį, atitiktų lengvųjų elektrinių motociklų kategoriją ir svertų iki 100 kg.

Tokių charakteristikų transporto priemonės padėtų sumažinti užduočių įvykdymo laiką, atsirastų galimybė jas greitai transportuoti tiek antžeminėmis transporto priemonėmis, tiek oro transportu, o užduotis atliekantys kariai jaustų mažesnį nuovargį.

Tokiam projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 80 tūkst. eurų.

Iššūkio ėmėsi kauniečių įmonė

Kauniečių sukurtas elektrinis dviratis, kuris per 3 s įsibėgėja iki 60 km/val., o dar per kelias – iki 100 km/val., kainuoja daugiau nei 8 tūkst. eurų.

Tokia kaina vilioja ne daugelį pirkėjų, tačiau sklando gandas, jog Lietuvos kariuomenė galėtų padėti iš elektrinio dviračio sukurti elektrinį motociklą.

Dėl netikėtos kariuomenės užgaidos elektrinių dviračių gamintojai žada imtis motociklų.

„Jeigu laimėsime konkursą, tai pasistatysime gamyklėlė ir, manau, masinė gamyba Lietuvoje visiškai įmanoma“, – teigė ZBIKE atstovas Karolis Atkočiūnas.

Šiuo metu įvairiausius elektrinių motociklų modelius parduoda dešimtys kompanijų visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Tačiau Lietuvos kariuomenės jie netenkina.

Kauniečių kompanija nors ir ėmėsi iššūkio, tačiau pripažįsta, kad sukurti elektrinio motociklo prototipą už 80 tūkst. eurų – vargu ar pakaks.

„Jei pradėti visiškai nuo nulio, tai suma šiek tiek mažoka, kadangi yra labai daug specifikos, žinant, kad tiekimo grandinė taip pat yra tolimuose Rytuose ir laiko tarpas, per kurį reikia išvystyti prototipą, pakankamai trumpas“, – sakė „Baltik vairas“ direktorius Žilvinas Dubosas.

Konkursą laimėjusi bendrovė pagaminti elektrinio motociklo prototipą turės laiko iki 2020 m. vidurio.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus