Kauno savivaldybė ginasi: „rombais“ pažymėtose perėjose – nė vienos nelaimės

Nestandartinis Kauno sprendimas pasiteisina. Tokią išvadą galima daryti žvelgiant į eismo nelaimių statistiką, kuri rodo, jog nė vienoje vadinamaisiais „rombais“ pažymėtoje perėjoje nenukentėjo nė vienas pėsčiasis.

Šiuo metu Kaune yra daugiau nei 100 „rombais“ paženklintų pėsčiųjų perėjų. Toks ženklinimas pasirinktas neatsitiktinai – sprendimas priimtas remiantis užsienio šalių patirtimi.

Rombo simbolis, kitur dar vadinamas deimantu, kaip įspėjamasis horizontaliojo ženklinimo simbolis yra naudojamas JAV, Kanadoje, Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kinijoje ir kitose šalyse.

NETRADICINIS KAUNO SPRENDIMAS PĖSČIŲJŲ PERĖJOSE – VAIRUOTOJAI KEIKIA, PĖSTIEJI DŽIAUGIASI

„Šis ženklinimas visų pirma skirtas pėstiesiems ir jų saugumui. Pagal kelių eismo taisykles, įžengti į važiuojamąją dalį, įskaitant ir perėjas, leidžiama tik įvertinus atstumą iki transporto priemonių ir jų greitį.

Tačiau joks teisės aktas nenurodo, kaip žmogus, neturintis jokių specialių žinių bei įgūdžių, turėtų tinkamai įvertinti minėtas aplinkybes. „Rombai“ pėstiesiems suteikia tokią galimybę“, aiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vadovas Paulius Keras.

15 ir 30 metrų atstumu prieš pėsčiųjų perėjas įrengti „rombai“ nurodo atstumą iki pėsčiųjų perėjos, lygų automobilio stabdymo keliui įskaitant vairuotojo reakcijos laiką.

Jei link perėjos artėjantis automobilis nemažindamas greičio jau yra pravažiavęs pirmąjį iš rombų, pėsčiajam tai yra signalas, kad į perėją įžengti yra nesaugu.

Pastaraisiais metais Kaunas investicijoms pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių saugumą lėšų negaili – įrenginėjamas išmaniosios perėjos, 700 perėjų įrengtas ryškus kryptinis LED apšvietimas, pavojingiausiose perėjose įrenginėjamos saugumo salelės.

Statistika rodo, kad šios investicijos pasiteisina – šį rugsėjį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Kauno perėjose eismo nelaimių sumažėjo 4 kartus (2017 m. rugsėjį – 16 nelaimių, 2018 m. rugsėjį – 4 nelaimės).

Prašo atsakomybės

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, jog nestandartinis ženklinimas sukėlė nemažai diskusijų tarp vairuotojų, miestiečių, o ypač jis nustebina miesto svečius, kurie nežino, ką šie rombai reiškia.

REIKALAUJA PAAIŠKINIMO DĖL KAUNO GATVIŲ ŽENKLINIMO ROMBAIS

Kauno miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininko Vyganto Gudėno teigimu, savivaldybė bando išrasti savas kelių eismo taisykles, kurios nėra niekur aptartos, išanalizuotos ir jų naudingumas neištirtas.

V. Gudėnas kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Petrauską prašydamas pateikti informacijos, kiek lėšų ir iš kokių šaltinių išleista Kauno miesto gatvių ženklinimo rombais darbams, ir įvardyti šios iniciatyvos autorių.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus