Kelininkai ruošiasi permainoms – įspėjo dėl ilgalaikio snygio

Sinoptikai perspėja, kad oro temperatūra pamažu kris – dar savaitės pradžioje buvusi teigiama, jos pabaigoje pasieks 7 laipsnių šalčio padalą. Numatomas ir ilgalaikis snygis, todėl UAB „Grinda“ ruošiasi intensyviam darbui.

„Artimiausiu metu prevenciškai barstysime gatves druskos ir smėlio mišiniais, kad šąlant ant drėgnų paviršių nesusidarytų pavojingas ledo sluoksnis.

Atidžiai stebime orų prognozę, todėl esame pasirengę operatyviai reaguoti į besikeičiančią eismo situaciją“, – sako „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Sausio 1-ąją sostinės gatvėse dirbusi „Grinda“ kelių priežiūros technika barstė Vilniaus gatves druskos mišiniu, kuris tirpdė besikaupiantį sniegą.

Galiausiai vakarykštis lietus nuo gatvių nuplovė ne tik sniego likučius, bet ir druskos tirpalą.

Žiemos sezono metu barstomos ir valomos 579 Vilniaus gatvės.

KELININKUS IŠTIKO NESĖKMĖ: TIEK DIRBO, KAD MAŠINA PAMETĖ RATĄ

Prioritetas skiriamas pagrindinėms miesto arterijoms – greitojo eismo ir magistralinėms gatvėms, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas.

Vėliau valomos aptarnaujančios ir kvartalinės miesto gatvės. Sostinės gatvėse dirba 36 druskų barstytuvai ir 12 smėlio barstytuvų.

Prašome vairuotojų būti atidžiais kelyje, planuotis keliones su laiko atsarga. Pranešti apie nenuvalytas, slidžias ir pavojų vairuotojams keliančias gatves galima visą parą veikiančiu tel. 1355.

Kelininkai: eismo sąlygas sunkina plikledis! Būkite budrūs!

Šiaurės rytų, vidurio ir pietvakarių Lietuvoje ant kelių dangų susiformavęs plikledis, slidūs kelių ruožai yra barstomi, tačiau vairuotojų prašome atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei nedaryti staigių manevrų.

Likusioje šalies dalyje dėl buvusio ar besitęsiančio snygio, vietomis pereinančio į šlapdribą, pagrindinių kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis yra šlapio sniego provėžų.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai visoje šalyje padengti pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Oro temperatūra nuo 0 iki 1 laipsnio šalčio.

Kelininkus ištiko nesėkmė

Primename, kad pirmadienį paryčiais Vilnių sukaustė šlapdriba, todėl nuo ankstyvo ryto į gatves išvažiavo gausios kelininkų pajėgos.

Tiesa, ne visos kelininkų mašinos grįžo savo eiga – vienas automobilis buvo partemptas, nes lūžo priekinis ratas.

„Taip jau būna: technika neatlaiko, bet žmonės atlaiko“, – juokavo „Grinda“ atstovas.

„Lūžo automobilio MAZ šerdesas (rato tvirtinimo elementas). Gedimas įvyko Laisvės pr. ties „Litexpo“ parodų rūmais, tad nebuvo itin sudėtinga jį pargabenti į kitapus upės (Eigulių g.) esančią bendrovės „Grinda“ gamybinę bazę“, – teigė Egidijus Steponavičius, „Grinda“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas.

Gedimas nėra labai rimtas, bendrovės mechanikai jį nesunkiai pašalins.

KELININKUS IŠTIKO NESĖKMĖ: TIEK DIRBO, KAD MAŠINA PAMETĖ RATĄ

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus