KET punktas, kurio nežinojote: vienas automobilio „pypt“ ir galite keliauti pėsčiomis

Administracinių nusižengimų kodekse (ANK), kuris Lietuvoje galioja nuo 2017-ųjų – apstu Kelių eismo taisyklių (KET) punktų, už kuriuos vairuotojams gresia ne tik patuštinti piniginę, bet ir trumpam netekti vairuotojo pažymėjimo. Žinoma, dalis šių punktų iš tiesų yra labai svarbūs bei žymi kritines klaidas, galinčias lemti skaudžių nelaimių.

Visgi ANK yra ir tokių punktų, kurie kai kuriems gali sukelti šypseną ar netgi pasipiktinimą. Tačiau taisyklės yra taisyklės ir jos apibrėžia tvarką, kurios yra būtina visiems laikytis.

Kartais šios taisyklės yra skirtos pažaboti ir tuos, kurie mėgsta triukšmauti keliuose. Šiuo atveju kalbama apie „signalintojus“, kuriems automobilio signalas gali tapti priemone išreikšti neigiamoms emocijoms.

Turbūt ne vienam, vos vieną sekundės dalį uždelsusiam prie ką tik užsidegusio žalio šviesoforo signalo, teko garbė iš galo išgirsti nekantraus vairuotojo garsinį signalą. Pasirodo, kad šie nekantruoliai, visur ir visada skubantys, už savo garsinę saviraišką signalo pagalba gali turėti nemalonumų su policijos pareigūnais

Kodėl? Todėl, kad KET yra punktas, kurį dauguma yra primiršę, o gal ir tiesiog niekada jo nežinojo – remiantis KET, gyvenvietėse neleidžiama naudoti garso signalų, išskyrus tuos atvejus, kai jie būtini, kad būtų išvengta eismo įvykio.

Už šio KET punkto gali tekti ne tik pakrapštyti piniginę, bet netgi atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu. Vairuotojai turėtų žinoti, kad nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas gali užtraukti baudą nuo 30 iki 90 eurų. Maža to, KET nurodoma, kad už šį pažeidimą galima atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu nuo 1 iki 3 mėnesių.

Galima daryti išvadą, kad tie nekantruoliai, kurie skuba signalizuoti iš galo ir nori kitus paskubinti, yra KET pažeidėjai. Be abejo, policijos pareigūnai už tokį pažeidimą nubausti vairuotojų neskuba bei teisių masiškai neatiminėja. Tačiau bet kokiu atveju, galbūt minėto KET punkto žinojimas paskatins būti tolerantiškesniais keliuose.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus