Kieme braižo automobilius: turėčiau daugiau drąsos – daryčiau tą patį

Pėstieji ir vairuotojai Perkūnkiemio mikrorajone, panašu, iškasė karo kirvį. Paskutiniu metu rajone ėmė daugėti apgadintų automobilių, kurie per naktį paliekami ant šaligatvių ir trukdo pėsčiųjų eismui.

Kadangi ginčo pėstiesiems ir vairuotojams niekaip nepavyksta išspręsti tarpusavyje, policija pradėjo jau ne vieną tyrimą dėl apdaužytų ir subraižytų automobilių. Tačiau vairuotojų portalui „autobanas.lt“ parašęs skaitytojas pateikia kitokia nuomonę, kad palaiko asmenį, kuris apgadina automobilius ir jei turėtų daugiau drąsos – darytų tą patį.

„Stebiuosi vairuotojais, kurie automobilius prie daugiabučių numeta ant pievelės, šaligatvių, pėstiesiems skirtų praėjimų, o kai kas nors atsitinka automobiliui – skundžiasi ir verkia.

Štai policija giriasi, jog operatyviai sulaikė asmenį, kuris braižė automobilius, paliktus ant šaligatvių. Pasigirti, kad sulaikė nusikaltėlį, sugebėjo, tačiau nė žodžio neužsiminė, jog išrašė baudą automobilio vairuotojui, kuris automobilį laiko priparkavęs ant pėsčiųjų tako.

Su tokia problema jau kuris laikas tenka susidurti Perkūnkiemyje. Vairuotojai sugeba užstatyti automobilius visur, kur tik draudžia Kelių eismo taisyklės bei ženklai. Pėstiesiems tenka apeiti ant pėsčiųjų tako numestus automobilius, mamoms su vežimėliais reikia apvažinėti lipant per bordiūrus, o išeiti į pėsčiųjų perėją misija dar sudėtingesnė – vairuotojai palieka automobilius tiesiai ant pėsčiųjų perėjos arba apstato perėją taip, kad žengiant į gatvę, vairuotojams atrodo, kad pėstieji iššoka į gatvę.

Taip, tai vietų trūkumo pasekmė, tačiau ar dėl to vairuotojams reikia apsunkinti gyvenimą visiems rajono gyventojams? Turbūt ne veltui ir Perkūnkiemyje numestus automobilius pradėjo gadinti.

Ir žinot, man dėl to nei kiek ne gaila automobilių savininkų. Jeigu žmogus nesupranta, kad atlenkiami automobilio valytuvai ne veltui, tai kaip dar tokiam žmogui išaiškinti, kad daugiau nestatytų automobilio ant pėsčiųjų tako.

Paskutiniu metu atsirado ne vienas apgadintas automobilis, kuris apibraižomas. Juokinga, kai savininkai pradžioje pradeda verkti, skųstis socialiniuose tinkluose, o vėliau, kaip taisyklė grasinti.

Nežinau, kas tas „tvarkdarys“, kuris apgadina automobilius paliktus ant šaligatvių, tačiau paspausčiau jam ranką. Jei anksčiau tokio elgesio nepateisinčiau, tai dabar, stebint piktybinius vairuotojus, matau, kad kitos išeities tiesiog nėra, nes jie niekaip kitaip nesupranta, kad nevalia statyti ir palikti automobilius ant pėsčiųjų tako, šaligatvių, pievelės ir t.t.

Tikrai, jei turėčiau daugiau drąsos, pats pradėčiau daryti tą patį.

Išeitį visuomet galima rasti ir nepalikti automobilio vietose, kur draudžiama tai daryti, tiesiog dauguma vairuotojų tingi paeiti vos keletą žingsnių toliau nuo namo durų. Ką jau kalbėti apie parkavimo vietos įsigijimą ar bent jau nuomą, kai yra ne tik moraliniai, bet ir dvasiniai ubagai“, – teigė vairuotojų portalui „autobanas.lt“ laišką atsiuntęs skaitytojas Algis.

Susiduriate su panašia situacija ir norite paviešinti savo nuomonę – rašykite į redakcija el. pašto adresu info@autobanas.lt .

Policija praėjusią savaitę paviešino filmuotą vaizdo medžiagą, kaip vyras piktybiškai braižo namo kieme stovinčius automobilius. Tikėtina, jog būtent šią istoriją skaitytojas Algis turėjo galvoje pateikdamas pavyzdį, kad policija sulaiko nusikaltėlį, tačiau neužsimena, jog išrašė baudą automobilio vairuotojui.

Policijoje gautas pranešimas, kad Vilniuje, Šaltkalvių g., nepažįstamas vyras apibraižė kairiąją automobilio BMW 318D šoninę dalį. Automobilio valdytojui (gimusiam 1997 m.) padarytas apie 400 eurų turtinis nuostolis.

Pareiškėjas nurodė, kad jam būnant namuose, apie 10.40 val. per kambario langą pamatė, kaip nepažįstamas vyras braižo naudojamą automobilį ir staiga pasišalina. Pareiškėjas, apžiūrėjęs automobilį, pamatė, kad kažkokiu aštriu daiktu yra perbrėžtas BMW kairysis šonas. Po trijų dienų, toje pačioje vietoje, kur stovėjo BMW automobilis, vyras pamatė, kaip tas pats asmuo braižo jau kitą ten paliktą stovėti automobilį „Škoda Octavia“.

Pareigūnai operatyviai surengė pasalą ir prie daugiabučio namo pastebėjo ateinantį vyrą su šunimi. Šis vyras atitiko nukentėjusiojo nurodytus požymius. Pareigūnai, eidami minėtam asmeniui įkandin, akylai stebėjo įtartino vyro elgseną ‒ kaip tik tuo metu vyras dešinėje rankoje turimais raktais jau braukė per automobilio BMW 5 kairiąją kėbulo dalį. Sulaikytas vyras reiškė nepasitenkinimą, kad automobilis stovi ant šaligatvio ir prisipažino, subraižęs jį bei pateikė du durų raktus.

Sulaikytam vyrui (gimusiam 1965 m.) pareikšti įtariamai dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d.), vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus