Kokius pažeidimus fiksuoja modernus greičio matuoklis Konstitucijos prospekte?

Pusmetį veikiantis modernus greičio matuoklis Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvės sankryžoje vairuotojams vis dar kelia klausimų – kokius pažeidimus fiksuoja šis matuoklis?

Modernus jis vadinamas ne šiaip sau, nes daugiafunkcinis eismo priežiūros įrenginys geba fiksuoti transporto priemonių greitį iki 300 km/val., pažeidėjus, kirtusius sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, važiuojančius A juosta, taip pat tikrinti automobilių draudimo, techninės apžiūros galiojimo laiką, pranešti policijai apie ieškomus automobilius, pateikti filmuotą medžiagą ar net transliuoti vaizdą tiesiogiai.

Tiesa, daugelis šių funkcijų nenaudojamos, tad natūralus klausimas – kokius pažeidimus modernus matuoklis fiksuoja ir už ką vairuotojai gali gauti baudą?

Galimybės neišnaudotos – fiksuoja tik dalį pažeidimų

Balandžio mėnesį išdygęs greičio matuoklis iš pradžių vairuotojams kėlė abejonių, nes blyksėjo lyg pašėlęs.

Kilo klausimas, ar tiek daug vairuotojų pažeidžia Kelių eismo taisykles (KET), o galbūt matuoklis blyksi prevenciniais tikslais, taip sukeldamas baimę vairuotojams, kad jie neviršytų greičio.

Vilniaus miesto savivaldybės ekspertai tuomet paaiškino, kad matuoklis fiksuoja ne tik greičio viršijimo atvejus, bet ir kitus KET pažeidimus, todėl ir blyksi taip intensyviai.

Redakcija neseniai sulaukė vairuotojo Liutauro nuogąstavimo, ar matuoklis kartais nebuvo perprogramuotas ir nefiksuoja net menkiausių pažeidimų.

„Neseniai pravažiavau pro matuoklį neužsisegęs saugos diržo ir taip gavosi, kad aparatas blykstelėjo. Pasiskaičiau, kad tai labai modernus matuoklis, bet negi jis fiksuoja net tokius menkiausius pažeidimus“, – klausė Liutauras.

Redakcija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę siekiant patikslinti, kokius pažeidimus šiuo metu užprogramuotas fiksuoti šis matuoklis.

„Pažeidimų fiksavimo įrenginys Konstitucijos pr. šiuo metu fiksuoja greičio viršijimo, važiavimo per raudoną šviesoforo signalą bei važiavimo A juosta pažeidimus – visi šie funkcionalumai sukonfigūruoti pagal iš anksto pažeidimų fiksavimo įrenginiui iškeltus reikalavimus“, – teigė Tomas Kamaitis, Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Įjungti nežada

Pagal pateiktą atsakymą Konstitucijos pr. esantis matuoklis užprogramuotas fiksuoti tik dalį pažeidimų, kuriuos geba modernus įrenginys.

Šios funkcijos: tikrinti automobilių civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą, techninės apžiūros galiojimo laiką, pranešti policijai apie ieškomus automobilius – neįjungtos.

Eismo organizavimo skyriaus vedėjo teigimu, minėtų funkcijų artimiausiu metu taip pat neketinama įjungti.

„Papildomų minimų funkcionalumų diegimas kol kas nėra numatomas“, – pridūrė T. Kamaitis.

Ekspertų teigimu, didžiąją dalį, apie 80 proc., pažeidimų sudaro greičio viršijimo atvejai, likusi dalis – raudono šviesoforo signalo ir A juostos pažeidimai.

Primename, kad šioje Konstitucijos pr. atkarpoje, kur stovi greičio matuoklis, leistinas 50 km/val. greitis.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus