Kuriozas Panevėžyje: asfaltuojamas kelias.. į laukus

Panevėžio rajone kelių kuriozas – asfaltuojamas kelias per kaimą ir… į laukus.

Be asfalto likęs šalia esantis kaimas net boikotavo savivaldos rinkimus, tačiau nieko nepešė.

Naujo kelio posūkis į laukus – klaida ar nesusipratimas?

Bendruomenės pirmininkas pasakoja, kad pradžioje kelio darbininkai ruošėsi kelio darbams ir viską matavo link greta esančio kaimo, tačiau detaliau peržiūrėję projektą, turbūt ir patys nepatikėjo, kai pamatė, kad asfalto darbus turės atlikti į laukų pusę.

Ūkininkas, link kurio ruošiamas tiesti asfaltas, taip pat nesupranta kelininkų logikos.

Anot jo, važinėjant su ūkine technika, asfaltas ne tik kad nereikalingas, bet ir sukelia papildomų problemų.

Pasirodo, kad vienas kelias per du kaimus turi du šeimininkus – vienas ruožas savivaldybės, o kitas priklauso Kelių direkcijai.

Rajono meras asfaltuojamą kelią į laukus taip pat laiko nesąmone, bet nieko pakeisti negali.

Kelių direkcija aiškina, kad asfaltuotas kelias per laukus yra valstybinės reikšmės ir strategiškai reikšmingas, todėl darbams pinigų negaila.

„Žvyrkelio asfaltavimo ruožai parenkami pagal tam tikras metodikas, įvertinant visuomenės poreikius ir išanalizavus esančią situaciją.

Minėtas kelias ir dalis jo jau buvo asfaltuotas praeituose etapuose. Buvo likusi nedidelė neasfaltuoto ruožo dalis, todėl siekiant efektyviai naudoti biudžeto lėšas buvo nuspręsta tą kelią pilnai asfaltuoti ir tuo pačiu sutaupyti lėšas jo priežiūrai, t.y. greideriavimui ir pan.“, pasakojo Remigijus Lipkevičius, Kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus