Laisvų rankų įranga, bauda, ar teisės vairuoti atėmimas?

Policija pastebi, kad automobilių vairuotojai vis dažniau nesilaiko Kelių eismo taisyklių (KET) ir užsiima pašaline veikla.

Vienas iš tokių taisyklių pažeidimų yra kalbėjimas telefonu vairuojant automobilį.

Toks reiškinys tikriausiai jau tapo įprastas ir tikrai kasdien pastebime bent po vieną taip besielgiantį neatsakingą vairuotoją.

Policija primena, kad už tokį KET pažeidimą yra numatyta bauda: remiantis Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 417 str. 3 d. – už neleistiną naudojimąsi mobiliuoju telefonu vairuojant yra nuo 30 iki 90 eurų.

Pirmą kartą šį nusižengimą padariusiam vairuotojui skiriama pusė minimalios baudos, tai yra, 15 eurų.

Teisių atėmimas

Taip pat ANK 417 str. 9 d. numato, kad už šio straipsnio 3 dalyje numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Policija įspėja, kad naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant turėtų atgrasyti ne tik baudos, bet ir galimos pasekmės. Neapdairumas ir neatidumas gali kainuoti brangiai.

Vairuotojau, prieš atsiliepdamas į skambantį telefoną kai vairuoji, savęs paklausk, kas geriau: bauda, teisių atėmimas, skaudžios pasekmės, o gal laisvų rankų įrangos įsigijimas?

Įspėjate apie policiją kelyje – gali brangiai kainuoti

Visą šią savaitę policijai vykdant masinius reidus pastebėtas dar vienas žalingas vairuotojų įprotis, kuris gali brangiai kainuoti.

Vis dar atsiranda vairuotojų, kurie mirkteli ilgosiomis šviesomis, įspėjant, kad netrukus bus privažiuojamas policijos reidas.

ANK teigia, jog už tokį žalingą įprotį vairuotojams gali tekti susimokėti baudą.

„KET nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje likus iki atvažiuojančios priešpriešais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų – užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų“, – rašoma ANK.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus