LAKD patyliukais paruošė nemalonią staigmeną vežėjams – papildomą rinkliavą

Besibaigiant metams Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) vežėjams ir kitiems sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams paruošė staigmeną.

Tiesa, ji nėra tokia džiugi, kaip daugeliui norėtųsi. Tapo aišku, kad jau netrukus norintiems įsigyti kelių mokesčių vinjetes fizinėse platinimo vietose teks papildomai pakrapštyti pinigines.

Naujienų portalas Alfa.lt dar prieš keletą savaičių sužinojo, kad degalinėse ar kitose fizinėse vietose už vinjetės įsigijimą pirkėjams gali tekti sumokėti papildomą rinkliavą, siekiančią 2 eurus.

Tuo pačiu buvo aišku, kad LAKD sutartis su ilgalaike vinječių platinimo tarpininke įmone „Tolleda“ pasibaigia šių metų gruodžio 21 dieną.

„Pasibaigus Sutartyje numatytiems terminams, Kelių direkcija siekdama mažinti viešojo administravimo kaštus vinječių platinimo procesą administruos nepasitelkus kito minėtų paslaugų teikėjo.

Elektronines vinjetes kelių naudotojai galės įsigyti tinklapyje www.keliuvinjetes.lt be jokio papildomo mokesčio.

Išliks galimybė elektronines vinjetes, įsigyti fizinėse platinimo vietose. Platinimo sąlygos šiuo metu yra derinamos“, – dar lapkričio 21 d. Alfa.lt informavo LAKD atstovai.

Visgi pati Direkcija vėliau į klausimus apie platinimo sąlygas, kurios nėra palankios vežėjams, nebuvo linkusi noriai kalbėti.

Nors ir turėta iš šaltinių gautos informacijos apie naujas sąlygas ir įkainius, LAKD atstovai tokios informacijos nenorėjo galutinai patvirtinti.

Uždavus konkrečius klausimus, susijusius su papildoma rinkliava bei tokiais tarpininkais kaip „Medicinos bankas“ ir „Lotelita“, valdanti „Perlo“ terminalus šalyje, gruodžio 6 d. buvo gautas toks atsakymas:

„Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad šiuo metu yra derinamas sutarties projektas dėl elektroninių vinječių platinimo fizinėse vietose.

Sutartis nėra pasirašyta nei su vienu platintoju. Kelių direkcija, siekia užtikrinti įvairias galimybes sumokėti kelių naudotojo mokestį.

Apie Sutarties sudarymo detales Kelių direkcija informuos visuomenę ir potencialius platintojus artimiausiomis dienomis“.

Praėjus beveik dviem savaitėms nuo šio atsakymo gavimo Alfa.lt sužinojo, kad degalinių atstovus pasiekė sutartys dėl naujos vinječių platinimo tvarkos fiziniuose objektuose.

Šaltinių teigimu, kelių mokesčio vinjetes bus galimybė įsigyti per jau minėtą „Medicinos banką“.

Negana to, jau viešai prieinamoje sutartyje, kurią galima rasti LAKD interneto svetainėje, aiškiai nurodyta: „Teikėjas turi teisę imti iš Mokėtojų ne didesnį nei 2 (dviejų) Eur atlygį už 1 elektroninės vinjetės pardavimą“.

Tai reiškia, kad pirkdamas vinjetę pirkėjas turės sumokėti papildomą rinkliavą.

Akivaizdu, kad pirminė Alfa.lt turima informacija dėl naujo mokesčio iš esmės buvo teisinga.

Alfa.lt taip pat sužinojo, kad sutartis su kol kas dabartine vinječių platinimo įmone „Tolleda“ nustoja galioti gruodžio 21 d. 23 val.

Tai reiškia, kad liko vos kelios dienos platintojams susipažinti su tvarkos pasikeitimais ir pasirašyti sutartis, jei norima pardavinėti vinjetes.

Tad kyla klausimas, ar įvairiems vežėjams bei kitiems sunkiasvorių transporto priemonių valdytojams nebus apsunkintas vinječių įsigijimas.

Juolab, LAKD kol kas viešai nepranešė apie pokyčius apart jau minėtos sutarties.

Šiuo atveju belieka jau minėta alternatyva – elektronines vinjetes kelių naudotojai galės įsigyti internetu be jokio papildomo mokesčio.

Tačiau įpratusieji vinjetes įsigyti fizinėse platinimo vietose jau nuo penktadienio 23 val. gali likti nemaloniai nustebinti ne tik dėl to, kad kai kur negalės jų įsigyti, bet ir išvys įskaičiuotą papildomą rinkliavą.

Marius Monkevičius | Alfa.lt

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus