Ilgasis savaitgalis keliuose išsiskyrė neblaivių vairuotojų gausa

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, liepos 5–8 dienomis šalies keliuose įvykusių eismo įvykių skaičius neviršijo įprasto savaitgalio vidurkio. Per keturias paras įvyko 38 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 47 žmonės, tarp sužeistųjų – 6 nepilnamečiai.

Daugiausia žmonių nukentėjo liepos 7 dienos eismo įvykiuose, kuomet keliuose buvo sužeista 18 eismo dalyvių. Šeštadienį įvyko vienintelis savaitgalio įvykis, kuriame žuvo žmogus: dienos metu, 14.24 val., Kelmės r., rajoniniame kelyje Paraseinys–Alėjai–Lioliai–Kelmė, sunkvežimiu „MAN“, kurį vairavo 35 metų vairavimo stažą turintis 60-metis vairuotojas, buvo partrenktas neleistinoje vietoje netikėtai į kelio važiuojamąją dalį įžengęs 50-metis vyras.

Pėsčiasis žuvo įvykio vietoje. Per 4 šventinio savaitgalio paras buvo partrenkta 10 pėsčiųjų, 6 iš jų buvo sužeisti į važiuojamą dalį įžengus nenustatytose vietose. Dviratės transporto priemonės dalyvavo net 11 eismo įvykių. Motociklai pateko į 7 eismo įvykius, juose buvo sužeisti 9 žmonės, taip pat sužeisti 4 dviratininkai. Praėjusiais, 2017 metais liepos 5–8 dienomis keliuose įvyko 36 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 2 žmonės, eismo nelaimėse buvo sužeisti 44 žmonės.

Neblaivūs eismo dalyviai ketvirtadienį–sekmadienį sukėlė 16 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeisti 6 žmonės. Daugiausia eismo įvykių dėl neblaivių eismo dalyvių kaltės įvyko šeštadienį – 7 įvykiai, ir ketvirtadienį – 5 įvykiai.

Liepos 5–8 dienomis policijos pareigūnai šalies keliuose nustatė 152 neblaivius vairuotojus. Pradėti 68 administraciniai tyrimai dėl transporto priemonių vairavimo apsvaigus, 7 neblaivūs asmenys vairavo, kai iš jų teisė vairuoti jau buvo atimta. Net 84 vairuotojų nustatytas girtumas viršijo 1,5 promilės, šiems vairuotojams gresia tūkstantinės baudos, teisės vairuoti atėmimas, transporto priemonės konfiskavimas ir net laisvės atėmimas iki 1 metų. Per tą patį praėjusių metų laikotarpį pareigūnai išaiškino 118 neblaivių vairuotojų, 58 iš kurių girtumas viršijo 1,5 promilės.

Šių metų liepos 5–8 dienomis pareigūnai gavo daugiau kaip 300 neabejingų piliečių pranešimų apie galimai neblaivius vairuotojus, pasitvirtino beveik pusšimtis šių pranešimų.

Šventinį penktadienį, apie 21 val., piliečiai pranešė apie Kauno rajone, Ringauduose, pavojų pėstiesiems sukėlusį, įtartinai vingiuojant važiavusį automobilį. Sustabdytos transporto priemonės vairuotojui pareigūnai nustatė sunkų, 3,44 promilės girtumą. Vyras buvo uždarytas į policijos areštinę.

Šeštadienio vakare, 21.29 val., Vilniaus r., Užukenės kaime, sunkiai apgirtęs vairuotojas, kuriam vėliau buvo nustatytas 3,26 promilės girtumas, nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į kelio atitvarus ir bandė pasišalinti, tačiau neabejingų kaimynų dėka buvo sulaikytas.

Sekmadienio ryte, apie 10.36 val., Vilniuje, Viršuliškių g., daugiabučių namų kieme 48 m. vyras atsitrenkė į kitą automobilį ir bandė pasprukti, tačiau pilietiško praeivio dėka buvo sulaikytas. Vairuotojui buvo nustatytas sunkus, 3,22 promilės girtumas.

Sekmadienio vidurdienį, 12.30 val., Kalvarijoje aktyvus pilietis padėjo sulaikyti automobilį „Mercedes-Benz C200“ vairavusią, teisės vairuoti neturinčią 32 metų moterį, kuriai atvykę pareigūnai nustatė sunkų, 3,30 promilės girtumą.

Sekmadienio popietę, apie 16 val. Vilniuje, Karaliaučiaus g., pagal neabejingo asmens skambutį sustabdyto automobilio vairuotojai buvo nustatytas 3,01 girtumas. 61 metų moteris buvo pristatyta į policijos komisariatą, kur buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai dėkoja neabejingiems ir aktyviems piliečiams, kurie prisideda prie saugaus eismo puoselėjimo ir užbėga už akių galimoms skaudžioms eismo nelaimėms pranešdami policijai apie pastebėtus neblaivius vairuotojus.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus