Lietuvą pasiekė išskirtiniai popiežiaus papamobiliai

Rugpjūčio 30-osios, ketvirtadienio, vakarą į Lietuvą iš Airijos, Pasaulinio šeimų susitikimo, buvo atvežti du papamobiliai.

Vienas bus naudojamas rugsėjo 22 ir 23 dienomis Vilniuje, kitas – rugsėjo 23 d. Kaune.

Papamobilis (it. papamobile < papa – popiežius + (auto)mobile – automobilis) yra pontifiko transporto priemonė, naudojama didesnių susibūrimų metu, kad Šventasis Tėvas būtų kuo arčiau žmonių.

Laima Penek nuotr.

Popiežių Pranciškų vizito Lietuvoje metu saugos Vadovybės apsaugos departamento darbuotojai.

Papamobiliai, rugsėjo 22–23 dienomis riedėsiantys Vilniaus ir Kauno gatvėmis, bus pažymėti registracijos numeriu „SCV 1“.

Laima Penek nuotr.

SCV – tai pavadinimų „Stato della Città del Vaticano“ (italų k.) arba „Status Civitatis Vaticanae“ (lotynų k.), t. y. Vatikano Miesto Valstybės pavadinimo sutrumpinimas. Tuo pačiu numeriu ženklinami ir kiti popiežiaus Pranciškaus automobiliai.

Laima Penek nuotr.

Popiežius Pranciškus atvyksta į Baltijos šalis visų pirma pasimatyti su žmonėmis. Todėl daug kur jis, atsisakęs uždaros transporto priemonės, sveikindamasis su žmonėmis, iš lėto keliaus papamobiliu.

Laima Penek nuotr.

Visi žmonės kviečiami pasitikti pravažiuojantį popiežių ir į nurodytas Vilniaus bei Kauno gatves ateiti nešdamiesi Lietuvos vėliavas, sveikinti popiežių džiugiais šūksniais, dainomis ar giesmėmis.

Laima Penek nuotr.

Sutikti popiežių kelyje bus galima:

VILNIUJE:

– Šeštadienį, rugsėjo 22 d., 16.45 val., kelyje nuo Aušros Vartų iki Katedros a.: M. Daukšos g.–Žiuprionių g.–Subačiaus g.–Maironio g.–B. Radvilaitės g.–Šventaragio g.–Katedros a.

– 18.30 val. kelyje nuo Katedros iki Apaštalinės nunciatūros: T. Vrublevskio g.–Arsenalo g.–T. Kosciuškos g.

– Sekmadienį, rugsėjo 23 d., 17.45 val., kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros: Gedimino pr.–T. Vrublevskio g.–Arsenalo g.–T. Kosciuškos g.

Laima Penek nuotr.

KAUNE:

– Sekmadienį, rugsėjo 23 d. 14.20 val. iš Kauno arkivyskupijos kurijos į Kauno arkikatedrą: Rotušės a.–M. Valančiaus g.

Po to, kai 1981 m. Šv. Petro aikštėje, Vatikane, buvo pasikėsinta į popiežių Joną Paulių II, papamobilis pradėtas naudoti ir saugumo sumetimais. Stiklai, anksčiau turėję saugoti popiežiaus galvos apdangalą nuo vėjo, tapo neperšaunami.

Nepaisant šio įvykio, tiek Jonui Pauliui II, tiek jo įpėdiniams Benediktui XVI ir Pranciškui visuomet patiko būti arčiau žmonių. Į Lietuvą atvyksiantis Bažnyčios vadovas, Vatikane ir užsienio šalyse sveikindamas tikinčiųjų minias, važinėja atviru papamobiliu.

Laima Penek nuotr.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus