Lietuviai vis drąsiau perka automobilius lizingu

Lietuviai vis dažniau perka naujus automobilius iš prekybos salonų – SEB banko duomenimis, net 39 proc. pernai fizinių asmenų išperkamosios nuomos būdu įsigytų automobilių buvo nauji.

2016-aisiais tokių automobilių dalis sudarė 32 proc. Geidžiamiausiu tik ką iš gamyklos išriedėjusiu modeliu praėjusiais metais tapo visureigis „Volkswagen Tiguan“.

„Matome, kad pernai lietuviai apskritai drąsiau pirko lizingu – ir daugiau automobilių, ir naujesnių, ir brangesnių. Ypač didmiesčiuose ryškėjanti tendencija įsigyti naujus modelius gali rodyti lietuvių pageidavimą turėti ne tik patikimą, bet ir saugesnį, reikalaujantį mažiau išlaidų ir laiko priežiūrai automobilį“, – sako Saulius Mickus, SEB banko Lizingo departamento direktorius.

Skolinosi daugiau

Iš viso gyventojai pernai iš SEB banko automobiliams įsigyti pasiskolino beveik 32 mln. eurų – penktadaliu (22 proc.) daugiau nei 2016-aisiais.

Praėjusiais metais gyventojai, sudarę lizingo sutartis su SEB banku, įsigijo daugiau nei 2,2 tūkst. naudotų ir naujų automobilių – beveik 8 proc. daugiau nei užpernai.

Naujam pirkiniui iš banko vidutiniškai buvo skolinamasi kiek daugiau nei 14 tūkst. eurų (užpernai vidutinė lizingo sutarties vertė buvo bemaž 13 tūkst. eurų).

Gyventojai lizingo sutartį dažniausiai sudarė nepilniems penkeriems metams.

Ištikimi „Volkswagen“ ženklui

Kaip ir įprasta jau daugiau nei dešimtmetį, lietuviai ištikimi vokiečių gamintojui „Volkswagen“.

SEB banko duomenimis, pernai, kaip ir užpernai, gyventojai dažniausiai skolinosi naudotam ketverių metų senumo „Volkswagen Passat“. Tiesa, užpernai už „Passat“ vidutiniškai mokėjo po 11,8 tūkst. eurų, o praėjusiais metais vidutinė automobilio kaina ūgtelėjo iki 13,5 tūkst. eurų.

Norintieji naujo automobilio pernai labiausiai taip pat žvalgėsi į „Volkswagen“ ir iš prekybos salonų išriedėjo 30 tūkst. eurų kainuojančiu „Volkswagen Tiguan“.

Jam pozicijas užleido 2016-aisiais dominavęs Pietų Korėjos gamintojo „Kia“ miesto visureigis „Sportage“, už „Tiguan“ kainavęs 5 tūkstančiais eurų mažiau.

Ūgtelėjo suma, skiriama automobiliui įsigyti

SEB banko duomenimis, pernai lietuviai ir už naudotus, ir naujus automobilius mokėjo brangiau.

Vidutinė lizingu įsigyjamo naudoto automobilio kaina buvo 14,5 tūkst. eurų, kai tuo tarpu 2016-aisiais už naudotą vidutiniškai paklodavo po 12,9 tūkst. eurų.

Augo, tačiau šiek tiek mažiau ir naujų automobilių, kuriuos gyventojai įsigijo skolindamiesi, vidutinė kaina – nuo 25,5 tūkst. užpernai iki 27,3 tūkst. eurų praėjusiais metais.

Tarp naudotų automobilių populiariausi išliko „Volkswagen“, „Toyota“, „Volvo“, „BMW“, „Audi“.

Įdomu, kad tarp naujų lizingu įsigytų automobilių pernai ir užpernai vieni populiariausių buvo „Volkswagen“ koncernui priklausančio gamintojo „Škoda“ ir prancūzų „Peugeot“ modeliai, o kiti gamintojai pasikeitė.

2016-aisiais populiarius „Opel“, „Nissan“, „BMW“ vardus 2017-aisiais pakeitė „Toyota“, „Volkswagen“ ir „Kia“.

Banko duomenimis, dažniausiai lizingu įsigyti automobilius nusprendžia didmiesčių gyventojai, vidutiniškai 10-41 metų amžiaus asmenys. Vyriausiam pernai lizingu automobilį įsigijusiam pirkėjui buvo 70 metų.

Pirkti – nors ir turguje

Pasak S. Mickaus, lizingu įsigyti automobilį gyventojai gali ne tik iš oficialių automobilių pardavimo salonų ir banko pasirinktų naudotų automobilių pardavėjų, bet ir iš fizinių asmenų bei kitų įmonių, prekiaujančių automobiliais.

Svarbu žinoti, kad lizingo termino pabaigoje automobilis turi būti ne senesnis kaip 13 metų. Klientas savo lėšomis turi padengti bent 10 proc. automobilio kainos.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus