Lietuvoje gali iškilti naujas oro uostas – vieno dabartinių laukia liūdna ateitis

Toliau sparčiai augant keleivių srautams, Lietuvoje gali išdygti naujas oro uostas. Tokius ambicingus planus atskleidė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Tiesa, ministras išlieka paslaptingas ir neatskleidžia visų detalių, kur naujasis oro uostas tiksliai galėtų atsirasti, tik pasakoma, kad tarp Vilniaus ir Kauno.

„Pirmiausiai – arti Vilniaus, kas yra pagrindinis traukos centras Lietuvoje ir tarp Kauno, kur būtų patogus susisiekimas geležinkeliu, nes „Rail Baltica“ – Vilniaus ir Kauno – jungtis bus vienas iš esminių elementų“, – teigė susisiekimo ministras R. Masiulis.

Visgi keletas neoficialių šaltinių tvirtinta, kad realiausia naujojo oro uosto vieta būtų pusiaukelė – Elektrėnai.

Liūdnos dabartinių oro uostų perspektyvos

Jei būtų nuspręsta naująjį oro uostą statyti tarp Vilniaus ir Kauno, dabartiniams šių miestų oro uostams grėstų liūdnas likimas.

Vienas iš jų, ko gero, visiems laikams užvertų duris.

Kauno oro uostas virstų regioninės reikšmės oro uostu, kuriame liktų vos keli skrydžiai.

Tačiau prognozuojama, kad Vilniaus oro uostas būtų išvis uždarytas.

Kauno valdžia atsisako komentuoti naujojo oro uosto planus.

Tuo tarpu Vilniaus meras Remigijus Šimašius neslepia, kad nebūtų prieš naująjį oro uostą, jei tik bus užtikrintas patogus susisiekimas.

„Jeigu kas 20 minučių važiuoja traukiniai ir atvažiuoja irgi per 20-25 minutes, tai natūralu, kad oro uostas ar Vilniuje, ar šalia Vilniaus – esminio skirtumo nėra“, – teigė R. Šimašius.

Dėl naujojo oro uosto statybos bus apsispręsta po kelerių metų, o nusprendus statyti – naujasis oro uostas būtų pastatytas 2030-2035 metais.

Plačiau: LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus