Lietuvos policija keičia savo veidą: pamatykite, kaip atrodys komisariatai ant ratų

Jau netrukus į gatves išriedės 114 naujų specialiosios paskirties policijos automobilių – pirmieji Lietuvoje mobilūs mini komisariatai, o visi automobiliai bus pagaminti gamykloje šalia Vilniaus.

„Altas komercinis transportas“ šiuo metu įgyvendina neeilinį Lietuvos policijos užsakymą – čia kovo mėnesį bus baigti gaminti mobiliais policijos biurais vadinami 114 automobilių, kurie kasdienį policijos darbą leis pakylėti į naują kokybės lygį.

„114 automobilių policijai mes pagaminsime mažiau nei per dešimt savaičių – suderinus gamybos procesą pro gamyklos vartus per dieną išvažiuos po tris automobilius. Tai yra labai geras rezultatas. Per tokį trumpą laiką pagaminti tokį didelį kiekį specializuotų automobilių mums leidžia išskirtinė praktinė patirtis, gerai išplėtoti gamybos pajėgumai bei gamyboje naudojamos inovacijos“, – teigė bendrovės „Altas komercinis transportas“ generalinis direktorius Edvardas Radzevičius.

Edvardas Radzevičius UAB „Altas komercinis transportas” generalinis direktorius

Modernią gamyklą Avižienių seniūnijoje netoli Vilniaus turinti bendrovė laimėjo Lietuvos policijos departamento paskelbtą konkursą, kurio vertė – 4,9 mln. Eur.

Naujieji policijos automobiliai bus aprūpinti pagrindinėmis kasdieniam policijos darbui būtinomis priemonėmis: juose bus sukurtos darbo vietos 3-4 policijos pareigūnams, kurie nevažiuodami į komisariatą galės iš karto surašyti protokolą ar atlikti kitus būtinus veiksmus.

Automobiliuose bus įrengtos ir mini areštinės, kuriose bus galima laikinai laikyti iki dviejų pažeidėjų, taip pat įrengtos specialios nišos ginklams, neperšaunamoms liemenėms ar vadinamiesiems „ežiams” (priverstinio automobilių stabdymo priemonėms) laikyti. Visuose automobiliuose bus elektros lizdai, kondicionieriai, specialus apšvietimas, vaizdo kameros viduje ir išorėje.

Betarpiška komunikacija

Įgyvendinant policijos užsakymą iš pradžių buvo pagamintas prototipas, o vėliau jo pagrindu ir kiti automobiliai. Gamyba vyksta specialiai šiam projektui parengtoje linijoje, į kurią kas tris valandas vienas automobilis įvažiuoja ir vienas iš jos išvažiuoja.

„Policija turėjo aiškią viziją, kokių automobilių jiems reikia, o viską sukūrė ir nuo pradžios iki pabaigos įgyvendino pati įmonė. Tai pareikalavo daug specifinių žinių, išskirtinės patirties, tikslumo. Galime tik pasidžiaugti, kad tokie projektai įgyvendinami ir Lietuvoje, mūsų gynybos ir saugumo pramonės”, – pažymėjo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius (LGSPA) direktorius R. Gorbačiovas.

Pasak asociacijos direktoriaus, tai, kad vietos saugumo sektoriui skirtą produkciją gali gaminti Lietuvoje veikianti įmonė, svarbu ir dėl to, kad gaminiai yra specifiniai: čia svarbi betarpiška komunikacija, konkrečių poreikių nustatymas, greitas aptarnavimas prieš ir po užsakymo įgyvendinimo.

„Tai ir mūsų specialistų įvertinimas. Akivaizdu, kad mes Lietuvoje galime įgyvendinti net pačius sudėtingiausius projektus ir svarbiausia, padaryti tai kokybiškai ir laiku. Tai didelė nauda ir Lietuvos ekonomikai, nes lėšos lieka mūsų šalyje“, – pastebi R. Gorbačiovas.

Edvardas Radzevičius UAB „Altas komercinis transportas” generalinis direktorius ir Rosvaldas Gorbačiovas Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius

Anot jo, šis projektas yra puikus pavyzdys, parodantis, kad Lietuvoje turime stiprią gynybos ir saugumo pramonę, kuri geba įgyvendinti išskirtinius užsakymus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu lygiu.

Naujienos iš interneto

6 komentarai

Komentuoti
 1. Romiau
  09 vasario, 10:49 Romiau

  „kurie nevažiuodami į komisariatą galės iš karto surašyti protokolą „. O tai anksčiau tipo negalėjo?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. miroslav
  15 sausio, 00:48 miroslav

  iš tokiu beprasmiu veiksmu, kyla mintis jog gyvenam ne lietuvoi, o kazkur laukiniuose vakaruose.. Nejaugi pas mus jau taip dayg nusikalteliu, kad pareigunai nespeja ju vezioti i komisariatus su savo naujom audi ir tt.., kad net komisariatu ant ratu prireike?
  Tai ko toliau laukt? Kur dar svaistysit biudzeta?
  klounai…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. siapse
  12 kovo, 21:40 siapse

  „Pagaminome“-paima pigiausią krovininį mikroautobusą ir už nežmoniškus pinigus perdirba. Kadangi gaminama policijai, tai ir sverti normaliai niekas nesiima. Iš aukciono pirkau tokį „perdirbtą“policijos fiat ducato, tai išėmus visas grotas, kalinių ir prižiūrėtojų sėdynes mašina svėrė daugiau, nei buvo tech. pase nurodyta nuosava masė su visa amunicija.Tai tokie bajeriai…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. vilhelmas
  18 kovo, 22:41 vilhelmas

  nesuprantu,kam to reikia

  Atsakyti į šį komentarą
 5. As
  17 balandžio, 16:36 As

  Vistiek sudauzys

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus