LTSA kreipėsi į prokuratūrą dėl galimo dokumentų klastojimo

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti šios įstaigos darbuotojų šiurkščių pažeidimų ir galimo dokumentų klastojimo atvejus.

Tyrimo metu nustatyta, kad buvusioje Lietuvos saugios laivybos administracijoje (LSLA), kuri nuo 2017 m. gruodžio mėn. yra prijungta prie LTSA, galimai egzistavo dokumentų klastojimo schema, kuri grupei darbuotojų leido piktnaudžiauti užimamomis pareigomis ir neteisėtai gauti atlygį.

Nustatyta, kad organizacijai priklausančio hidrografinio laivo „Varūna“ laivavedys, tuo pačiu metu dirbdamas keliose darbovietėse, sistemingai nebūdavo darbe ir neatlikdavo jam pavestų funkcijų.

Nustatyta, kad už darbo laiko apskaitą atsakingas laivo „Varūna“ kapitonas, žinodamas, kad laivavedžio nėra darbe, melagingai pildė dokumentus, o minėtas darbuotojas neteisėtai gavo jam nepriklausantį darbo užmokestį.

Neatmestina, kad LSLA tokio pobūdžio pažeidimai vyko ne vienerius metus, o juose dalyvavo ir gerokai platesnis darbuotojų ratas. Vidaus tyrimas tęsiamas.

„Neskaidri darbuotojų veikla valstybiniame sektoriuje nebus toleruojama. Žalos dydis, šiuo atveju, net nėra svarbiausias – kalbame apie itin įžūlų piktnaudžiavimą pareigomis ir aplaidų požiūrį į darbą valstybei, todėl šie atvejai turi būti nuodugniai ištirti, o iš kaltininkų bus pareikalauta atsakomybės“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Įvertinus tyrimo išvadas, nuspręsta minėtą laivavedį atleisti iš darbo už šiurkščius darbo pareigų vykdymo pažeidimus. Pažeidimų mastą, jų dalyvių skaičių ir atsakomybę galutinai įvertins ikiteisminio tyrimo institucijos.

„Tenka apgailestauti, kad iki reformos Lietuvos saugios laivybos administracijoje buvo sudarytos sąlygos darbuotojų nesąžiningumui. Kasdienybe buvusių panašių darbo pareigų vykdymo pažeidimų tikrai netoleruosime.

Kad tokie atvejai nesikartotų ateityje, priėmėme sprendimą kreiptis į prokuratūrą. Užtikrinsime, kad tokie atvejai naujoje įstaigoje nepasikartotų“, – sakė Lietuvos transporto saugos administracijos l. e. direktoriaus pareigas Genius Lukošius.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus