Masiulis: Lietuva laikosi įsipareigojimo atstatyti eismą Rengės geležinkelio ruožu

Dalyvaujant susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui šiandien PKN ORLEN generalinis direktorius Daniel Obajtek ir „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo plėtros. Bendrovių vadovai taip pat simboliškai pažymėjo geležinkelio ruožo į Rengę atstatymo pradžią.

„Džiaugiuosi, kad šiandien galime kalbėti apie stiprėjančią partnerystę ir naujas galimybes. Abiejų šalių santykius ne vienerius metus gadinusi Rengės istorija taip pat baigiama.

Lietuva įsipareigojo atstatyti eismą Rengės ruožu ir šiandien dar kartą patvirtino, kad šio įsipareigojimo laikosi“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

Mažeikiuose pasirašytu susitarimu ORLEN grupei priklausanti Lietuvos bendrovė išreiškė ketinimą išlaikyti glaudžią partnerystę su „Lietuvos geležinkeliais“ – šalys įsipareigojo plėsti bendradarbiavimą gabenant krovinius Lenkijos kryptimi.

„ORLEN Lietuva“ šia kryptimi planuoja per metus nukreipti keletą šimtų tūkstančių tonų jos gaminamos produkcijos, taip užtikrinant ORLEN grupės veiklos lankstumą ir Lenkijos aprūpinimo degalais saugumą.

„Bendrovė „ORLEN Lietuva“ yra strateginė regiono bendrovė. Todėl, siekiant išnaudoti turimą potencialą, būtina jos tolesnė plėtra. Šiandieniai sprendimai bei pareiškimai patvirtina nuoseklią bendrovės ateities vystymosi viziją.

Glaudus bendradarbiavimas tarp PKN ORLEN ir jos partnerių Lietuvoje bus naudingas visoms šalims“, – pažymėjo PKN ORLEN generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas D. Obajtek.

Jis taip pat nurodė, kad šiandienos geri santykiai tarp bendrovių yra ir puikių santykių tarp Lenkijos ir Lietuvos atspindys, o palanki aplinka yra ypač svarbi verslui.

„Šios dienos susitarimas yra efektyvaus abipusio bendradarbiavimo rezultatas. „ORLEN Lietuva“ yra vienas svarbiausių „Lietuvos geležinkelių“ klientų. O naftos perdirbimo įmonei svarbu užsitikrinti patikimas logistikos paslaugas.

Tad abi pusės yra suinteresuotos ieškoti naujų verslo krypčių bei rasti abiem pusėms geriausius sprendimus“, – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius M. Bartuška.

PKN ORLEN vadovas D. Obajtek ir „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius M. Bartuška kartu paklojo simbolinį bėgį atstatomoje geležinkelio atkarpoje iš Mažeikių į Rengę Latvijoje.

Praėjus dešimčiai metų nuo eismo sustabdymo, naftos perdirbimo produktų gamykla galės vėl naudotis trumpiausiu keliu produkcijai į Latviją ir Estiją gabenti. Tai svarbu, nes iki 20 proc. Mažeikiuose esančios gamyklos produkcijos parduodama į Šiaurę nuo Lietuvos esančiose rinkose.

Mažeikiuose naftos perdirbimo gamyklą valdanti „ORLEN Lietuva“ yra vienas didžiausių „Lietuvos geležinkelių“ klientų. Per metus bendrovė perveža apie 9 mln. tonų „ORLEN Lietuvos“ krovinių.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus