Mato visi, bet paklausia retas: ką reiškia mirksinčios kainos degalinių švieslentėse?

Degalinių švieslentės, ypač pastaruoju metu, vairuotojams kelią šiurpą. Kone kasdien stebima, kaip po truputį auga kiekvienos rūšies degalų kainos. Dažniau pastebimas ir kitas reiškinys – švieslentėse mirksinčios kainos.

Vairuotojams vis labiau nuogąstaujant dėl išaugusių kuro kainų pastebėta, jog kai kurios, jei ne visos, degalinės savo švieslentėse įjungia mirksinčias kainas.

Tokį reiškinį pastebi ne vienas vairuotojas, tačiau tik nedaugelis paklausia, ką tai reiškia?

„Kasdien stebint degalų kainas pastebėjau, jog vienos degalinės švieslentėse įjungia mirksinčias kainas.

Tai pastebiu ne pirmą kartą, bet tik išaugus kuro kainoms susimąsčiau, ką tai reiškia – pigesni degalai, vyksta kainų koreliacija“, – susimąstęs klausė redakcijai parašęs vairuotojas Martynas.

Iš tiesų, mirksinčias kainas degalinių švieslentėse gaubia daugybę mitų.

Vieni vairuotojai teigia, jog kainos mirksi, nes parduodamas pigiausias tos rūšies kuras, bet kur – visame mieste, ar tik tame degalinių tinkle?

„Tikrai galvojau, kad kai kaina mirksi – reikia naudotis galimybe ir užsipilti pigesnio kuro, kol vieną kartą to nepadarius už kelių sankryžų pastebėjau kitą degalinę, kur tie patys degalai buvo kur kas pigesni. Tai netgi buvo to paties tinklo degalinė“, – prisiminė vairuotojas Martynas.

Socialiniame tinkle galima rasti ir dar daugiau mitų. Pavyzdžiui, vienas vairuotojas bendraminčiams įrodinėjo, kad jokiais būdais negalima piltis degalų, kai švieslentėje mirksi kaina.

„Mirksinti kaina parodo, kad degalai baiginėjasi ir laukiama jų papildymo. Nepatariu tokiu atveju piltis kuro, nes degalai būna nuo cisternų dugno, kur randasi nuosėdos ir kiti nešvarumai.

Čia kaip ir su mašina – nereikia važiuoti iki paskutinio lašo, nes po to į sistemą iš bako patenka nešvarumai ir užsikiša kuro filtrai“, – viename automobilių forume įspūdžiais dalinosi vairuotojas.

Netrūksta ir nuogąstavimų iš skaudžios patirties, kai kaina švieslentėje žybsėjo, bet reali kaina neatitiko nurodytos švieslentėje.

„Teko susivylioti žybsiančia kaina švieslentėje, kuri tikrai buvo labai priimtina. Bet tik užsipylus degalų ir atėjus susimokėti paaiškėjo, kad reali kaina visiškai neatitiko nurodytos švieslentėje – litro kaina realiai buvo brangesnė.

Operatorė tik paaiškino, jog žybsinti kaina reiškia, kad netrukus bus keičiama. Tai nežinau, ar taip gavosi, kad papuoliau ant to momento, kai pilantis kurą ji pasikeitė, ar čia marketinginiai triukai kažkokie“, – liūdna patirtimi dalinosi kitas internautas.

Visgi keliaujant link teisingo atsakymo dalis tiesos yra, kad mirksinti kaina ne kas kita, kaip marketinginis triukas.

Redakcija kreipėsi į didžiausius Lietuvoje veikiančius degalinių operatorius dėl paaiškinimo, kodėl švieslentėse retkarčiais tenka matyti mirksinčias kainas, tačiau atsakymą pateikė vos dvi bendrovės.

Degalinių tinklas „Viada LT“ nevyniojant į vatą atsakė tiesiai šviesiai, jog tokiais būdais siekia atkreipti vairuotojų dėmesį.

„Siekdami maksimaliai gerai informuoti vairuotojus apie mūsų degalinių tinkle vykdomas degalų akcijas, kartais naudojame ir kainų „mirksėjimo“ komunikaciją“, – teigė „Viada LT“ tinklo atstovas.

Viena iš mažmeninės prekybos naftos produktais lyderių Lietuvoje bendrovė „Circle K Lietuva“ priešingai, tikino, jog tokių triukų niekada nenaudoja atkreipiant vairuotojų dėmesį ir paaiškino, kad jų tinklo degalinėse kainos mirksėti gali tik dviem atvejais.

„Savo švieslenčių nenaudojame tam, kad mirksėjimu atkreiptume vairuotojų dėmesį. Mūsų degalinių švieslentėse degalų kainos mirksėti gali dviem atvejais: jeigu tuo metu yra keičiama pati degalų kaina, t.y. naujos kainos suvedimo metu, arba mirgėjimas gali būti matomas žiūrint į švieslentę tam tikru kampu.

Tai lemia tik švieslenčių veikimo techninės ypatybės“, – sakė bendrovės „Circle K Lietuva“ atstovas.

Kiti didieji degalinių operatoriai į redakcijos paklausimą neatsakė, bet vargu, ar atsakymai skirtųsi nuo jau išsakytų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus