Mažiau nei savaitė: išjungiami visi stacionarūs greičio matuokliai

Jau kitą savaitę – vasario 11 dieną – Lietuvos rajoniniuose keliuose išjungiami stacionarūs greičio matuokliai.

Nebeliks 139 stacionarių ir 11 mobilių greičio matuoklių.

Policija tikisi, kad dėl to greičio viršijimo pažeidimų nepadaugės ir vairuotojai laikysis drausmės, dėl to situacija keliuose neturėtų pasikeisti.

„Momentinių greičio matuoklių visos vietos yra puikiai žinomos – jos visos suvestos į navigaciją ir nebėra tokios efektyvios. Prieš tuos matuoklius pristabdo ir vėliau greitį vėl padidina. Tai nesprendžia greičio įpročio formavimo.

Tai, ką mes darome dabar, tai diegiame vidutinio greičio matuoklius, kurie iš esmės sutvarko problemą“, – teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktorius Vitalijus Andrejevas.

Teigiama, kad vidutinė greičio matavimo sistema ne tik efektyvesnė, bet ir pigesnė nei stacionarūs greičio matuokliai.

Savivaldybėms priklausantys stacionarūs greičio matuokliai vis dar išliks. Tiesa, daugelis vairuotojų ir taip žino, kurie matuokliai miestuose veikia, o kurie ne.

Pavyzdžiui, Vilniuje dauguma stacionarių matuoklių neveikia ir jau seniai neatlieka net prevencinės priemonės. Teliko stūksančios surūdijusios dėžės ant metalinių stulpų.

Pernai stacionarūs matuokliai rajonų keliuose užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. greičio viršijimo atvejų. Vieninteliai matuokliai, kurie veikė, nuo kitos savaitės jau nebeveiks.

Primename, kad vadinamieji inkilai dažnai tampa chuliganų taikiniu. Vilniuje siaučia vandalas, kuris matuoklius padega.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus