Mero Šimašiaus lūkesčiai dužo į šipulius: motociklininkai lengvatų nesulauks

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus lūkesčius, kad motociklininkai galėtų važiuoti maršrutiniam transportui skirtomis A juostomis, Susisiekimo ministerija sudaužė į šipulius.

Gegužės pirmąjį savaitgalį, per baikerių sezono atidarymą, miesto vadovas R. Šimašius susirinkusiems motociklininkams teigė, jog Vilnius yra laisvas miestas, todėl siekia, kad motociklininkams būtų suteikta galimybė važinėti A juostomis.

„Dar kartą raštu kreipėmės į Susisiekimo ministeriją, kad motociklininkai taip pat galėtų važiuoti A juostomis. Manau, pirmadienį susisiekimo ministras perskaitys laišką ir pareikš savo poziciją“, – teigė meras R. Šimašius.

Šventės metu tokius mero žodžius baikeriai palydėjo audringais sveikinimais bei plojimais. Visgi Susisiekimo ministerija šiai idėjai išreiškė prieštaravimus.

Kelia abejonių dėl neigiamos įtakos

„Informuojame, kad Susisiekimo ministerija išnagrinėjo Vilniaus miesto savivaldybės 2018 m. gegužės 4 d. raštą „Dėl maršrutinių transporto juostų“, kuriame prašoma apsvarstyti galimybes pakeisti ar papildyti Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus, sudarant išimtį motociklais važiuoti juostomis, pažymėtomis kelio ženklais „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir (arba) raide „A“.

Atsižvelgiant į šį prašymą, savivaldybė informuota, kad siūloma išimtis, kuri leistų motociklininkams naudotis maršrutiniam transportui skirta juosta, nėra numatyta eismo saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose – Kelių eismo konvencijoje, Kelio ženklų ir signalų konvencijoje, Europos Komisijos dokumente „Europos eismo saugumo politikos 2011–2020 m. gairės“, Jungtinių Tautų dokumentuose ir kt.

Be to, nėra laikoma vienareikšmiškai pripažinta ir pasiteisinusia gerąja praktika ar sektinu pavyzdžiu ir kelia pagrįstų abejonių dėl neigiamos įtakos eismo saugai.

Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad dar 2012–2016 m. šį klausimą keletą kartų išsamiai nagrinėjo ir atsakymus su Susisiekimo ministerijos nuomone ir argumentais buvo pateikusi VšĮ „Moto grupė“ (Motomanai.lt), asociacijai „Lietuvos motociklistų klubas“, asociacijai „Baikerių kongresas“, pavieniams interesantams, Lietuvos Respublikos Seimo nariams, Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui ir kt.

pasiūlymas leisti motociklams važiuoti maršrutiniam transportui skirta eismo juosta yra nepriimtinas saugaus eismo požiūriu

Atsižvelgdama į ankstesniais metais analizuotas eismo įvykių, kuriuose dalyvavo motociklai, aplinkybes, duomenis ir išvadas bei į kitų valstybių praktiką šiuo klausimu, taip pat į „A“ juostos pagrindinę paskirtį, transporto priemonių technines savybes ir valdymo ypatumus, Susisiekimo ministerija laikosi pozicijos, kad pasiūlymas leisti motociklams važiuoti maršrutiniam transportui skirta eismo juosta yra nepriimtinas saugaus eismo požiūriu, todėl savivaldybės siūlymui nepritaria.

Motociklams – ne

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET) šiuo metu A juostomis leidžiama važiuoti šioms transporto priemonėms:

 • dviračiams ir mopedams;
 • taksi, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir užrašu „TAKSI“;
 • automobiliams, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir simboliu 4+;
 • elektromobiliams, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir elektromobilių simboliu.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
 1. Petras
  06 birželio, 01:20 Petras

  Jeigu automobilis skaitosi kaip pilna transporto priemonė kai yra 4 keliaiviai, tuomet motociklas irgi turėtų būti skaitomas, kaip pilna transporto priemonė, kai juo važiuoja du asmenys. Visiška diskriminacija. Idiotų kraštas

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus