Misiūno atkirtis dėl valgymo ir rūkymo: išpūstas burbulas, taip nebuvo pasakyta

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas draudimą gerti, valgyti bei rūkyti vairuojant vadina išpūstu burbulu.

„Delfi Diena“ kalbintas ministras teigė, kad buvo pasakyta ne taip.

„Ši nuostata taip išsipūtė viešojoje erdvėje ir taip nebuvo pasakyta. Tai yra įstatymas ir šiame įstatyme privalo būti tokia pareiga, kuri numato, kad draudžiama vairuotojui atlikti tam tikrą veiklą, kuri nesusijusi su vairavimu“, – teigė E. Misiūnas.

Taip pat atkirto skeptikams: „ar įsivaizduojate, kad tokios pareigos įstatyme galėtų nebūti“.

Jo teigimu, šių nuostatų nereikia vertinti tiesmukiškai, o būtina atsižvelgti į protingumo kriterijus.

„Jei vairuotojas, tvarkingai pasidėjęs butelį, turintis patogioje vietoje tą cigaretę ir geria, atsigeria – niekas nepuls jo bausti“, – pripažino ministras.

Tačiau kyla klausimas dėl kontrolės mechanizmo ir ar taip atlaidžiai į viską žiūrės pareigūnai, kurie privalės vykdyti įstatymą.

Anot pareigūnų, jei įstatyme tokios nuostatos bus numatytos, vadinasi, taip elgtis nebus galima ir tie, kurie rūko, geria kavą ir valgo – turėtų būti baudžiami.

Ministro teigimu, atskiras įstatymas, draudžiantis vairuotojui gerti, rūkyti, ar valgyti už vairo nebus sukurtas, todėl baimintis nėra reikalo.

„Mes nekeičiame Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir nesukuriame specialios kodekse normos, kuri akivaizdžiai būtų nukreipta į vandens gėrimą vairuojant, sumuštinio valgymą ir t.t.

Pavyzdžiui, mobiliųjų prietaisų naudojimas vairuojant – tai yra speciali norma, numatyta griežta sankcija ir pareigūnas užfiksavęs tokį pažeidimą gali bausti.

Šiuo atveju, kodekso nekeičiame – tai yra bendra pareiga, įtvirtinta įstatyme, kuri privalo būti“, – pabrėžė E. Misiūnas.

Dėl draudimo vairuojant gerti, rūkyti ar valgyti nors ir kilo didelis ažiotažas, o ministras sulaukė kandžių replikų, tačiau teigė, kad džiaugiasi tokia visuomenės reakcija.

„Aš džiaugiuosi, kad yra tokia visuomenės reakcija ir kad domisi ir klausia.

Gal mes turėsime tikrai apibrėžti baigtinį sąrašą tų pavojingiausių veiksmų ir pasakyti – šitų tikrai gyvenime nedarykite, bet va, tie bus toleruotini“, – svarstė ministras Eimutis Misiūnas.

Pokalbį su ministru apie valgymą, rūkymą bei gėrimą už vairo galite peržiūrėti „Delfi Diena“ nuo 10:40 min.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus