„Moterų ralio 2018“ dalyvės taps saugaus eismo ambasadorėmis

Moterims skirtas nuotaikingas renginys „Moterų ralis“ jungiasi prie Lietuvos kelių policijos tarnybos vykdomos iniciatyvos „Saugus eismas – saugi 100-mečio Lietuva“. Balandžio 28 d. vyksiančio ralio dalyvės įsipareigos saugiai elgtis kelyje ne tik renginio metu, bet ir kiekvieną dieną dalyvaudamos eisme. Įsipareigojimą moterys patvirtins pasirašydamos po saugumo manifestu, kurį sudaro dešimt „auksinių“ taisyklių, paskelbtų Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Action for Road Safety programoje.

„Tikrai nesuklysiu sakydamas, kad moterys yra atsakingesnės ir drausmingesnės eismo dalyvės, palyginti, su stipriąja visuomenės dalimi – vyrais. Tai patvirtina ir „Moterų ralio“ organizatorių noras prisidėti prie saugaus eismo propagavimo.

Daugiau kaip tūkstantis „Moterų ralio“ dalyvių žada tapti saugaus eismo ambasadorėmis ir patvirtinti tai savo parašu. Mes tikrai tikimės, kad tai bus ryškus postūmis saugaus elgesio kultūrai skatinti mūsų šalies keliuose“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

„Moterų ralį“ organizuojančios įmonės „Idėjų grupė“ vadovės Neringos Simson teigimu, jungtis prie saugumo keliuose akcijos paskatino vienas iš renginio tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas.Balandžio 28 d. vyks nuotaikingas automobilių sporto renginys moterims „Moterų ralis“, kuriame šiais metais dalyvauja 5 policijos pareigūnių ekipažai.

„Mūsų renginys vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbu skubėti lėtai, laikytis leistino važiavimo greičio, vadovautis kelio ženklais. Renginio dalyvės, atlikdamos įvairias užduotis, įgauna daugiau vairavimo ir saugaus elgesio kelyje patirties. Manome, kad svarbu ne tik pačiam saugiai elgtis kelyje, bet ir skatinti kitus taip elgtis. Jungdamiesi prie šios akcijos, mes tikimės paraginti visas dailiosios lyties atstoves rodyti etiško elgesio kelyje pavyzdį“, – sako N. Simson.

Anot jos, „Moterų ralis“ prie Lietuvos kelių policijos tarnybos iniciatyvos jungiasi su šūkiu „Išlaisvink saugumą kelyje“ ir šią iniciatyvą būtinai tęs kitąmet. O apie etiško ir saugaus elgesio kelyje įsipareigojimą moterims primins renginio metu gauta dalyvio licencija.

Beje, net penki tarnybiniai policijos ekipažai dalyvaus „Moterų ralio“ renginyje, tad saugumo akcijos ambasadorėmis taps ir Lietuvos policijos atstovės.

Dešimties „auksinių“ FIA taisyklių tikslas – užtikrinti saugumą kelyje. Jos atkreipia dėmesį į ypatingą ryšį tarp vairuotojo ir transporto priemonės. „Auksinės“ taisyklės paremtos vairavimo malonumo ir atsakingo elgesio kelyje deriniu. Anot akcijos iniciatorių, šias pagrindines saugos taisykles turėtų žinoti (ir jomis vadovautis) kiekvienas vairuotojas.

„Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaracija / 10 „auksinių“ saugaus elgesio kelyje taisyklių:

  • Visada segiu saugos diržą: ir vairuodama, ir būdama keleive.
  • Gerbiu Kelių eismo taisykles – jos sukurtos apsaugoti mus.
  • Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu.
  • Reguliariai tikrinu automobilio padangų būklę, oro slėgį, nepamirštu atsarginės padangos.
  • Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
  • Vaikus (žemesnius kaip 135 cm) prisegu jiems pritaikytomis prisegimo sistemomis, t. y. naudoju specialią saugos sėdynę.
  • Vairuodama nesinaudoju mobiliojo ryšio priemonėmis.
  • Jei esu pavargusi ar jaučiuosi mieguistai, visuomet sustoju pailsėti.
  • Vairuodama dviratę transporto priemonę, visada užsidedu ir užsisegu saugos šalmą.
  • Kelyje stengiuosi būti mandagi ir atidi kitiems eismo dalyviams.

Inf. www.moteruralis.lt

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus