Motociklininkas: ačiū, vairuotojau, per tave praradau teises

Kai dauguma baikerių džiaugiasi atšilusiais orais ir galimybe išvažiuoti į miestų gatves, vienam motociklininkui sezonas baigėsi susidūrus su automobilio vairuotoju, kuris vaizdo registratoriumi įamžino baikerio manevrus transporto spūstyje.

Vairuotojų portalui „autobanas.lt“ parašęs motociklininkas Paulius papasakojo istoriją ir įspėja kitus moto brolius būti atsargiems.

„Motociklininko sezono pabaigą atšvenčiau praradęs vairuotojo pažymėjimą, o už tai turiu būti dėkingas vairuotojams, kurie eisme pamiršę vieną taisyklę – laikytis kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto.

Šią taisyklę iš naujo turėtų prisiminti daugelis vairuotojų. Ypač tai pastebiu važiuodamas motociklu – dauguma vairuotojų laikosi ties kaire kelio puse, bet ne dešine, kaip reikalauja KET.

Tokia situacija nutiko ir prieš mėnesį laiko. Eilinį rytą motociklu važiavau į darbą, o privažiavus automobilių spūstį dalį automobilių aplenkiau pro kairę pusę.

Kadangi vairuotojai buvo prisispaudę arti kairiojo krašto, neturėjau kitos išeities, kaip tik apvažiuoti koloną pro kairę pusę, t. y. išvažiuojant į priešingą eismo pusę.

Na, ir taip nutiko, jog vienas automobilio vairuotojas mano išvažiavimą į priešingą eismo juostą įamžino vaizdo registratoriumi, o medžiagą nusiuntė policijai.

Reziumė: dabar sėdžiu be vairuotojo pažymėjimo, nes gavau baudą už ištisinės linijos kirtimą.

Ką noriu pasakyti: jei jau taip preciziškai žiūrėti, tai vairuotojų KET nesilaikymas (stovėjimas spūstyje prie kairiojo, o ne dešiniojo krašto) išprovokavo mane atlikti kitą pažeidimą – išvažiuoti į priešingą eismo juostą ir kirsti ištisinę liniją, kad nestovėti spūstyje ir nedusti išmetamosiomis dujomis.

Norisi paklausti, kur dingo savitarpio pagarba ir supratingumas? Vargu, ar aplenkiant visus automobilius stovinčius spūstyje kažkam labai jau sukliudžiau. Ar labai jau pavydas užgraužė, kad man neteko stovėti kamščiuose?

Norisi sakyti, kad pastebiu teigiamų pokyčių lyginant motociklų ir automobilių vairuotojus – vairuotojai, dažnu atveju, pamatę motociklininką pasitraukia, leidžia pravažiuoti.

Tikiu, kad ir motociklininkų likę mažuma, kurie nardo tarp automobilių ir gąsdina tiek vairuotojus, tiek aplinkinius.

Tačiau akivaizdu, kad vis dar pasitaiko gnydų ir teisuolių.

Nenumirsiu aš be teisių, o tu, vairuotojau, dusk ir toliau automobilių kamščiuose!“

Ką sako KET ir kokia numatyta bauda?

Vairuotojų portalas primena, kad remiantis Kelių eismo taisyklių 119 straipsniu, vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto.

Taip pat įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia 170–230 eurų baudą bei privalomas teisių atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.

Naujienos iš interneto

3 komentarai

Komentuoti
 1. Arūnas
  20 spalio, 14:39 Arūnas

  Manau, teisingai padarė, kad atėmė teisės. Motociklas- tokia pat transporto priemonė, kaip ir automobilis, tik dar pavojingesnė, ją sunkiau pastebėti, o ir su motociklais- būkim biedni, bet teisingi,- važiuoja dažniausiai mėgstantys palakstyti. Gal automobiliai laukė savo juostoje prie sankryžos- apie tai nieko nesakoma. Kamščiai dažniausiai taip ir susidaro, o ne šiaip lygio vietoj visi sugalvojo užimti kairę juostą. Beje, jei jau kalbam apie juostas- o kas pačiam trukdė dešine laisva juosta apvažiuoti kamštį?..

  Atsakyti į šį komentarą
 2. aha,
  23 spalio, 08:38 aha,

  teisingai padarė kad pridavė- visi laukia o tu gudresnis nori būt.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. jo..
  23 spalio, 22:34 jo..

  tik tiek kad, daug maz visur pasaulyje yra priimta jog motociklai nardo tarp masinu, tai net leidzia ket, vietoj to kad, po viena sededami masinoje dusintu visa aplinka kaip daug „teisuoliu“ priprate.
  nors as Pauliaus vietoje i priespriesine juosta nebuciau lindes …
  o argumentas kad moto yra labai pavojingas daigtas … idomu kam, nes per avarijas tik kas ant moto sedi paprastai nukencia, kai tuo tarpus masinistai stoteles sluoja o patys sveiki islipa …

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus