Motociklu ir automobiliu siautėjęs kaunietis teisinosi: kai išgeriu – sėdu prie vairo

Kauno apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 33 m. kaunietis I. V. buvo kaltinamas vairavęs automobilį ir krosinį motociklą būdamas neblaivus ir neturintis teisės vairuoti šias transporto priemones.

Krosiniu motociklu KTM jis užvažiavo ant šaligatvio ir kliudė tris ties šviesoforo reguliuojama pėsčiųjų perėja su dviračiais stovėjusius asmenis.

Teismas jam paskyrė su ankstesniu teismo sprendimu subendrintą 3 400 eurų baudą ir 34 paras arešto.

Maksimaliam trijų metų laikotarpiui uždraudė vairuoti transporto priemones bei konfiskavo automobilio, kaip nusikaltimo padarymo priemonės, vertę atitinkančią pinigų sumą – 603 eurus.

Iš jo konfiskuotas ir krosinis motociklas, o automobilis grąžintas teisėtam savininkui – I. V. draugui.

Be to, už gydymo paslaugas Valstybiniam socialinio draudimo fondui ir Kauno teritorinei ligonių kasai I. V. turės atlyginti 623 eurus.

„Skiriant tokias baudžiamojo poveikio priemones siekiama užtikrinti visuomenės saugumą ir užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams dalyvauti eisme“, – pažymėjo bylą išnagrinėjusi teisėja Živilė Bliūdžiuvienė.

Primename, kad kaltinimai I. V. buvo pateikti dėl to, kad jis 2018 m. kovo 27 d. Kaune, Krėvės pr., vairavo automobilį „Volkswagen Golf“ būdamas neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonę.

I. V. kraujyje rasta 1,65 promilės alkoholio. Vos už kelių savaičių I. V. Kaune, Raudondvario pl. ir Antagynės g. sankryžoje, neblaivus (2,80 promilės alkoholio), neturėdamas teisės vairavo neregistruotą krosinį motociklą KTM, kurio nesuvaldė, apvirto ir kliudė ties šviesoforo reguliuojama pėsčiųjų perėja su dviračiais stovėjusią trijų asmenų šeimą.

Teisme I. V. savo kaltę pripažino. Teigė, kad abu kartus buvo išgėręs alaus. Jo teigimu, kai išgeria, taip jau nutinka, kad sėda prie vairo neblaivus. Teigė, kad ateityje stengsis nevartoti alkoholio.

Nuosprendyje pažymima, kad baudą į valstybės biudžetą I. V. turi sumokėti per 12 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Priešingu atveju ji bus ieškoma priverstinai.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus