Nauja mada: dėl avarinės situacijos – kumščiai į darbą

Avarines situacijas vairuotojai Lietuvoje pradėjo spręsti kiek neįprastu būdu – į darbą paleisdami kumščius. Paskutiniu metu fiksuojama įvykių, kai vairuotojai nevengia pasišvaistyti kumščiais ir pasiaiškinti tiesiog gatvėje, viduryje baltos dienos.

Turbūt daugelis pamena praėjusios savaitės įvykį, kai Šiauliuose nepasidalinus kelio dviems transporto priemonėms jų vairuotojai išlipo ir vyriškai išsiaiškino – vienas kitą apdovanojo smūgiais.

Policija pranešė, kad įvykis nutiko Tilžės ir Aukštosios gatvių sankryžoje, kai iš automobilio „Mitsubishi L200“ išlipęs vyras, gimęs 1982 m., susimušė su kitu, mikroautobuso vairuotoju.

Liudininkų teigimu, „Mitsubishi“ vairuotojas užlindo prieš mikroautobusą ir maža to, prie raudonos spalvos šviesoforo, nutarė išlipti ir pasiaiškinti. Mikroautobuso vairuotojas pasirodė ne iš kelmo spirtas, todėl tarp vyrų įvyko muštynės.

Visą šį įvykį įamžino vairuotojas su vaizdo registratoriumi. Būtent jo dėka policija ir pradėjo ikiteisminį tyrimą, kai vaizdo medžiaga išplito socialiniame tinkle „Facebook“.

Smūgis išmušė dantį

Panaši situacija nutiko ir Panevėžyje, kai sankryžoje susiginčijus dviems vairuotojams vėl į darbą buvo paleisti kumščiai. Tačiau šį kartą pasekmės – kur kas liūdnesnės.

Panevėžio policija praneša praėjusį sekmadienį užregistravusi trisdešimtmečio vyro pareiškimą, kurio teigimu, vidury dienos, apie 12 val., Pušaloto, Stoties ir Marijonų g. sankryžoje, įvyko žodinis konfliktas su automobilio „Opel Vectra“ vairuotoju.

Konflikto priežastis, tokia pati – sukelta avarinė situacija. Išlipęs vyras išėjo pasikalbėti su „Opel“ vairuotoju, tačiau vietoj to, gavo smūgį kumščiu į veidą. Smūgio būta tokio stipraus, kad vyrui išmuštas priekinis dantis.

Smūgį sudavęs vyras iš įvykio vietos pasišalino, tačiau policijos duomenimis, jo automobilis buvo su angliškais valstybiniais numeriais.

Šį kartą konflikto niekas neįamžino, be to, niekas neįsidėmėjo ir „Opel“ automobilio angliškų valstybinių numerių, bet nepaisant to, policija vis vien dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Karo keliuose nepakęs

Įvykus šiems įvykiams, policija įspėja vairuotojus, jog nepakęs santykių aiškinimosi kumščiais, o tokie veikėjai bus baudžiami.

Turbūt tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl iki šiol policija vis dar ieško antro muštynių dalyvio Šiauliuose.

Kaip informavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Gailutė Smagriūnienė, ikiteisminis tyrimas dėl įvykio tebevyksta, nes antrasis konflikto dalyvis dar nenustatytas.

Vairuotojai, į darbą paleidžiantys kumščius – Šiauliuose ne naujiena. Prieš metus kitą vairuotoją auklėjęs veikėjas užsidirbo baudžiamąją atsakomybę, pagal kurią tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus