Naujieji policijos alkotesteriai vairuotojams kelia nuostabą

Vairuotojai jau pastebėjo kelių policijos vykdomų prevencinių eismo dalyvių blaivumo patikrinimų metu naudojamus naujus įrankius – alkoholio detektorius.

Ketvirtadienį policija šiuos alkotestrius naudojo šventiškame reide prie „Pasakų parko“.

Nors tai ir buvo draugiškas reidas, kai vairuotojai turėjo progą pabendrauti su pareigūnais bei pasitikrinti vairavimo istoriją, be visa ko buvo atliekama prevencinė priemonė – tikrinamas važiavimo greitis bei neblaivūs vairuotojai.

Dalis sustabdytų vairuotojų nustebo išvydę naujuosius policijos alkotesterius.

Šie prietaisai skiriasi nuo įprastinių alkotesterių tuo, kad tikrinant blaivumą nenaudojami vienkartiniai antgaliai, į juos pučiama per atstumą.

Promilės tikrinant alkoholio detektoriumi nerodomos, nes šie prietaisai yra skirti preliminariam blaivumo patikrinimui.

Alkoholio detektoriai nustato faktą – ar yra alkoholio iškvėptame ore, ar nėra.

Norint sužinoti, kiek promilių yra tiksliai pasitelkiamas įprastinis alkotesteris.

Naujieji policijos alkotesteriai vairuotojams kėlė nemažai klausimų. Kas jei vairuotojas blaivus, tačiau automobilio viduje sėdi neblaivus keleivis, ar net kompanija? Ar dėl to alkotesteris rodys, kad vairuotojas išgėręs?

Kelių policijos vyr. patrulis Laimonas Paulauskas teigė, kad tokiu atveju būtų pasitelkiamas į pagalbą įprastas alkotesteris.

„Labai maža tikimybė, kad (matuoklis) suveiks, bet jei ir suveiks, tai nėra didelė problema duoti įpūsti antrą kartą, arba duodame alkotesterį, kuris iškart parodo tikruosius skaičius“, – teigė pareigūnas.

Kam reikia tokio alkotesterio?

Specialistų teigimu, alkoholio detektoriai efektyviai veikia, kai reikia greitai patikrinti daug žmonių, pvz., rytinio piko metu į darbą atvykstančius darbuotojus, ar didelį srautą vairuotojų blaivumo patikrinimo reido metu.

Tikrinant alkoholio detektoriumi reido metu patikrinama žymiai daugiau vairuotojų, taupomas vairuotojų ir pareigūnų laikas, sumažėja automobilių spūsčių.

Daugiau dėmesio ir laiko skiriama tik tiems vairuotojams, kuriuos tikrinant alkoholio detektoriumi buvo aptikta alkoholio.

Aptikus alkoholio, ekrane rodomas ženklas „X“, dega raudonos spalvos LED.

Neaptikus alkoholio, ekrane rodomas tai patvirtinantis ženklas, dega žalios spalvos LED.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus