Naujos detalės BMW ir ekskavatoriaus avarijoje – atsakomybė krenta tik vairuotojui

Tragiškas BMW ir ekskavatoriaus susidūrimas Kėdainių rajone pasibaigęs moters mirtimi ir dar kelių asmenų sužalojimu, teisėsaugą įsuko į nesibaigiančių įrodymų karuselę vis atsirandant naujų detalių.

Nors BMW vairuotojas kol kas byloje vienintelis įtariamasis – jis pateikė Generalinei prokuratūrai prašymą į bylą kaip įtariamuosius įtraukti ir žinomą bendrovę „Kauno tiltai“.

Teigiama, kad BMW vairuotojas iki šiol vartoja stiprius vaistus, sunkiai judina ranką. Nerijus, nenorėdamas atskleisti tapatybės, prisimena lemtingus liepos 13-osios dienos įvykius.

„Net nesupratau tokios galimybės, kad jisai (eskavatorius – past.) tuo momentu suksis. Aš būčiau daug lėčiau važiavęs, arba išvis nevažiavęs, jeigu būčiau žinojęs. Čia galėjo papulti ir su vaiku, ir blaivus vairuotojas.

Taip staiga viskas, kad aš pats net nepastebėjau to kaušo, tik prabudau ligoninėje – tada supratau kas įvyko“, – LNK žurnalistams teigė BMW vairuotojas Nerijus.

Nustatyta, kad įvykio metu BMW vairuotojas buvo girtas, jis įpūtė daugiau nei 1,4 prom. alkoholio. Neblaivus buvo ir ekskavatoriuje dirbęs darbininkas – jam nustatytas 0,6 prom. girtumas.

Pagal pirminę versiją nustatyta BMW vairuotojo kaltė, tačiau viešumoje pasirodžius filmuotai medžiagai tyrimas buvo praplėstas, kad galėjo būti ir ekskavatoriaus vairuotojo kaltė.

Plačiau:

Įtarimai – tik BMW vairuotojui

Visgi patikslinus informaciją, teisėsauga įtarimus pateikė tik BMW vairuotojui.

„Pranešimas apie įtarimą yra įteiktas vienam asmeniui, t. y. transporto priemonės BMW vairuotojui. Šiam asmeniui, jeigu pasitvirtintų jo kaltė, gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų“, – teigė Izabelė Bočkienė, prokuratūros atstovė.

Savo išvadas pateikė ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI). Jos pažymoje teigiama, kad avarijos būtų galima išvengti, jeigu apie darbų vietą būtų aptverta ir pastatytas kelio ženklas „Eismas draudžiamas“.

Taip pat nustatyta ir kitų darbo saugos pažeidimų: remiantis VDI išvadomis, BMW vairuotojas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas į bylą, kaip įtariamuosius įtraukti „Kauno tiltai“ bendrovę.

Bendrovė „Kauno tiltai“ į kameras situacijos nepanoro komentuoti, tačiau atsiuntė atsakymą raštu.

Ikiteisminis tyrimas šiemet dar gali būti nebaigtas.

Plačiau: LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus