Nausėda pateikė kitokį planą – apmokestinti prabangius automobilius

Dabartinei valdžiai svarstant variantus apmokestinti seniausius ir taršiausius automobilius, išrinktasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigia nepritariantis tokiam siūlymui ir siūlo žengti kitu keliu – apmokestinti prabangius automobilius.

Anot jo, pasirinkus šią alternatyvą, nenukentėtų žemiausias pajamas ir seniausius automobilius turintys gyventojai.

„Automobilio mokesčio atveju turime labai sudėtingą dilemą: viena vertus, automobilio mokestis prasmingas ekologiniais tikslais, oro taršos tikslais, klimato atšilimo aspektu ir šia prasme CO2 apmokestinimas prašytųsi, kaip galimas sprendimo variantas.

Tačiau šie žmonės turi mažiausiai pinigų ir jie negali įsigyti geresnių automobilių. Dabar juos apmokestinti už tai, kad galbūt jiems gyvenime nepasisekė ir jie turi nepakankamas pajamas – būtų tikrai antisocialinis sprendimas ir aš tokio sprendimo neremčiau“, – „Delfi Dėmesio centre“ teigė G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas pateikė alternatyvą – apmokestinti prabangių automobilių savininkus.

„Šiandien mes galime eiti kitu keliu – apmokestinti automobilius, kaip prabangos objektą, apmokestindami galingumą, vertę, kitus aspektus, o CO2 elementą įvedinėti labai laipsniškai, pamažu ir ateityje, kuomet gerovės valstybės principai šalyje bus įgyvendinti ir žmonės ilgainiui ims važinėti gerais automobiliais, tada toks automobilio mokestis galėtų egzistuoti“, – teigė G. Nausėda.

Jo teigimu, šiuo metu Europos šalyse galima pamatyti labai įvairių automobilio mokesčių sistemų, kuriuose apmokestinamos kelios dedamosios ir tas dedamąsias galima variuoti.

„Aš pradėčiau pirmiausiai nuo prabangos elemento apmokestinimo ir tik tai vėliau judėčiau link CO2 apmokestinimo“, – dar kartą pridūrė G. Nausėda.

Valdžios planas – apmokestinti seniausius ir taršiausius

Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis, kalbant apie taršos mokestį, siūlė naujai registruojamiems automobiliams nustatyti tokį didelį mokestį, kad lietuviams taršių mašinų nebeapsimokėtų pirkti.

„Neleisti įvežti taršių automobilių nustačius administracinį mokestį, kad neapsimokėtų įvežti, bet neapmokestinti transporto, kuris jau Lietuvoje yra naudojamas“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Anot jo, mokestis galiotų naujai įvežamiems automobiliams ir nebus taikomos mašinoms, kurios jau naudojamos Lietuvoje.

Anksčiau premjeras yra sakęs, kad vairuotojai, kurie ruošiasi pirkti, pavyzdžiui, 19 metų senumo automobilį su 3 litrų variklio darbiniu tūriu – tektų susimokėti didelius registracijos mokesčius.

„Galbūt reiktų pirkti ne 3 litrų variklio galingumo automobilį, bet nusipirkti šiek tiek mažiau galingą, tuomet galbūt ir metai bus geresni, naujesnis.

Aišku, naujo neįpirks, daugumai žmonių tai nepakeliama našta [..] Perkant, galbūt reikėtų nusipirkti, pavyzdžiui, 1,6 l automobilį“, – tuomet sakė S. Skvernelis.

Kokio dydžio būtų mokesčiai, jei vairuotojai pirktų senesnius ir taršesnius automobilius, premjeras nedetalizavo.

Naujienos iš interneto

15 komentarų

Komentuoti
 1. Rimas
  13 birželio, 16:47 Rimas

  Pagaliau atsirado Lietuvoje mastantis prezidentas !

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VLADIMIR
  14 birželio, 05:57 VLADIMIR

  TAi puikus sprendimaS

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VladImir Moskvičiov
  14 birželio, 05:59 VladImir Moskvičiov

  TEISINGAS SPRENDIMAS.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. vladimir
  14 birželio, 06:00 vladimir

  Super sprendimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Kristina
  14 birželio, 17:12 Kristina

  Super tikrai gera idėja .

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Gintas
  15 birželio, 12:20 Gintas

  Pagalvojau,kaip elektromobiliais?

  Atsakyti į šį komentarą
 7. MARIUS
  16 birželio, 13:27 MARIUS

  TEISINGAI. LOBISTAI NORĖTŲ EILINĮ KARTĄ NUDIRTI SKŪRĄ NUO SKURDESNIŲ ŽMONIŲ, apmokestindami senesnius automobilius. Lietuva ir taip pardavinėja savo taršos leidimus kitoms šalims, todėl Prezidento teiginys, kad reikia pradėti nuo prabangos, o ne nuo taršos apmokestinimo, YRA TEISINGAS!

  Atsakyti į šį komentarą
 8. kazimas
  16 birželio, 14:37 kazimas

  Pritariu , nes koks porsche ar kitas rimtas modelis valgo benzino apie 40 l ir ismeta taršos daugiau negu koks senas golfukas 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Henrikas
  16 birželio, 15:23 Henrikas

  Manau, kad apie elektromobilių apmokestinimą ir kalbos negali būti!

  Atsakyti į šį komentarą
 10. Alex
  17 birželio, 11:04 Alex

  Teisingas sprendimas

  Atsakyti į šį komentarą
 11. Hdhdjs
  19 birželio, 16:53 Hdhdjs

  Va cia tai musu zmogus … ne veltui balsavau uz ji…

  Atsakyti į šį komentarą
 12. Vytautas Mikėnas
  20 birželio, 18:04 Vytautas Mikėnas

  Siūlymas tesingas ir svarbus ta prasme, kad jis yra dešinysis. Turto mokestis buvo sugalvotas ir įvestas M. Tečer administracijos. Jo tikslas buvo ne tiek socialinis- gauti daugiau pajamų ir jas perskirstyti, o ekonominis. Britų turtuoliai tuo metu garsėjo savo investicijomis į prabangą, kai tuo tarpu šalies ekonomika duso nuo investicijų stokos. Mokestis buvo įvestas prabangioms mašinoms, jachtoms, juvelyrikai, viloms. Renkamas ir nuo turto užsienyje. Turtuoliams gyventi prabangiai nebeapsimokėjo ir pardavę didelę dalį turėto turto, pinigus grąžino į ekonomiką. Atsirado naujų darbo vietų, ekonomika pradėjo kilti, suaktyvėjo britų užsienio prekyba. Vėliau Europos socialistai šį mokestį pasisavino ir iškreipė (tai tik dar kartą įrodo, kad viskas, prie ko prisiliečia kairieji, išsigimsta ir pradeda trukdyti žmonėms). Jie suprato šį mokestį kaip komunistai- mokestis turi „lyginti svietą“, t.y. iš vieno atimti ir duoti kitam. Grynas šarikovizmas. Tokiu pavidalu jau iš komunistuojančios ES kaip Europos Komisijos primygtinė rekomendacija tokie mokesčiai pasiekia ir Lietuvą. Taip gimsta visų automobilių apmokestinimo ar viso nekilnojamojo turto apmokestinimo šizofrenijos.

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus