Neatsargus lenkimas nusinešė dar vieno žmogaus gyvybę

Sausio 26 d., apie 18.30 val., Šiaulių rajone, krašto kelyje Šiauliai–Gruzdžiai–Naujoji Akmenė, kaktomuša susidūrus automobiliams, žuvo vieno iš automobilių keleive. Įvykis įvyko tamsiuoju paros metu, neapšviestame kelyje, esant rūkui.

46 metų moteris, vairuodama automobilį „Opel Astra“, važiuodama nuo Šiaulių link Gruzdžių, lenkė ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „BMW 320“, vairuojamą 54 metų vairuotojos. „Opel Astra“ vairuotoja nespėjo grįžti į savo eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su priešinga kryptimi nuo Gruzdžių link Šiaulių važiavusiu automobiliu „Honda Accord“, kurį vairavo 29 m. vyras. Po susidūrimo „Opel Astra“ automobilis kliudė lenkiamą „BMW“, kuris nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į kelio ženklą. Įvykio metu buvo sužeista automobilyje „Honda Accord“ priekinėje keleivio sėdynėje važiavusi 88 metų keleivė. Senjorė buvo išvežta į ligoninę, tačiau sužeistos keleivės gyvybė apie 21.35 val. užgeso.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 metais mūsų šalies keliuose įvyko 238 eismo įvykiai, kuriuose automobiliams įvažiavus į priešpriešinės krypties eismo juostą ir susidūrus kaktomuša, nukentėjo žmonės. Tokiuose įvykiuose 2017 metais žuvo 29 žmonės, 399 žmonės buvo sužeisti.

Šiais metais keliuose įvyko 19 tokių susidūrimų, žuvo du žmonės.

Sausio 19 d., 16.55 val., Kelmės rajone, magistraliniame kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė, prie pat įvažiavimo į Kelmę, tamsiuoju paros metu, sningant, automobilis „Subaru Legacy“, vairuojamas 35 metu vyro, lenkė kitą ta pačia kryptimi važiavusį automobilį. „Subaru Legacy“ vairuotojas slidžiame kelyje nesuvaldė automobilio, nespėjo grįžti į savo eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu „VW Transporter“. Šio įvykio metu buvo sužeistas pats automobilio „Subaru Legacy“ vairuotojas ir 3 kartu važiavę keleiviai – 19-mete mergina bei 18 ir 26 m. vaikinai. 26 m. keleivis dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų mirė ligoninėje.

Šiais metais policijos pareigūnai šalies keliuose už pavojingą ir chuliganišką vairavimą, neatsargų lenkimą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą bei kitus pažeidimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 straipsnyje, atsakomybėn patraukė 148 vairuotojus. Už šiuos pažeidimus vairuotojams gali būti skiriamos tūkstantinės baudos, o teisė vairuoti atimama iki penkerių metų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus