Neįprastas policijos reidas: dėl greičio pažeidėjų nutįso automobilių eilė

Vienoje judriausių Kauno gatvių policijos pareigūnas saugumo salelėje stovi su greičio matuokliu, o kitoje gatvės pusėje – nusidriekusi automobilių eilė, kurių vairuotojai viršijo leistiną greitį.

Reido, vykusio vidury dienos, Jonavos gatvėje, rezultatai išties įspūdingi – vos per pusantros valandos sustabdyta 14 kelių erelių.

Vieni vairuotojai teisinosi, kad atėjus pavasariui greičio pedalas pats nusispaudė, kiti sakė net nepajutę, kad su galinga mašina lekia lyg su vėjeliu.

Vykdytos greičio kontrolės metu du rekordininkai važiavo 91 km/val. ir 97 km/val. grei2iu, kuomet maksimalus leistinas greitis šioje kelio atkarpoje yra 60 km/val.

Vidutiniškai dauguma vairuotojų greitį viršijo iki 30 km/val.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad speciali policijos priemonė, kurios metu visoje šalyje pareigūnai matuoja važiavimo greitį, truks visą savaitgalį.

Reidas vyko su medikais

Pirmą kartą Lietuvoje reidas vyko su medikais – kol nustatytiems pažeidėjams būdavo pildomas protokolas, su jais bendraudavo ne tik pareigūnai, bet ir Kauno klinikų Kraujo centro atstovai.

Nedaugelis žino, kad skyrus vos 20 minučių galima išgelbėti ne vieną gyvybę. Tiek pat laiko trunka ir protokolo užpildymas vairuotojui, pažeidusiam kelių eismo taisykles.

Kuo tai susiję? Viena iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių, kuomet stipriai sužalojami ar net žūsta gyventojai, yra greičio viršijimas.

Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė teigia, kad neatlygintina kraujo donorystė – labai prasminga ir reikalinga misija.

„Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, įvykusių eismo įvykių, chirurginių operacijų metu, po nudegimų, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis,  gimdyvėms, naujagimiams.

Aukodami kraujo donorai suteikia galimybę pacientams gauti reikiamą gydymą, atlikti sudėtingą operaciją, eiti į darbą ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Mūsų tikslas, kad kraujo ligoninės pacientams niekada nepritrūktų, o donorai, apsilankę Kraujo centre, jaustųsi saugūs ir laukiami“, – sako dr. D. Remeikienė.

Pareigūnai ir medikai tikisi, kad tokios priemonės sustiprins vairuotojų sąmoningumą dėl viršyto greičio galimų pasekmių, privers susimąstyti ir paskatins atlikti gerą ir nesavanaudišką darbą – tapti neatlygintinu kraujo donoru.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus