Nelegalius automobilių ardytojus „apdovanojo“ baudomis

Gegužės mėnesį aplinkos apsaugos inspektoriai vykdė aplinkosauginę akciją „Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės“ per kurią patikrinta 450 fizinių asmenų ir 131 ūkio subjektas.

Prie akcijos prisijungė ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai.

Per surengtus patikrinimus nustatyti 94 pažeidimai.

Skaičiuojama, kad bendras paskirtų baudų skaičius turėtų viršyti 10 tūkstančių eurų.

Daugiausiai pažeidimų fiksuota Šiaulių (52), mažiausiai – Alytaus (1), Vilniaus (3) ir Utenos (4) regionuose.

Dažniausiai asmenys bausti už eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo veiklos vykdymą neturint Taršos leidimo.

Taip pat akcijos metu pasitaikė pažeidimų dėl netinkamo atliekų susidarymo apskaitos pildymo bei nepildomos Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS).

Visos galimos baudos už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymą yra numatytos Administracinių nusižengimo kodekso 247 straipsnyje.

Kaip ir minėta, prie akcijos prisijungė ir VMI specialistai, kurie kartu su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) darbuotojais tikrino kai kuriuos ūkio subjektus ir fizinius asmenis Kauno, Panevėžio, Utenos, Marijampolės bei Alytaus apskrityse.

VMI pareigūnai nustatė 7 fizinius asmenis, kurie vykdė neregistruotą automobilių ardymo, detalių pardavimo veiklą.

Jiems buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai.

Už komercinės ar ūkinės tvarkos pažeidimus gresia baudos nuo 390 iki 1100 eurų. Be to, buvo fiksuoti ir kitokio pobūdžio pažeidimai.

Patikrinimų metu surinkta ir kitos svarbios informacijos, kurios pagrindu bus inicijuojami kontrolės veiksmai pasitelkiant ir kitas kontrolę vykdančias institucijas.

Aplinkos apsaugos departamentas dėkoja VMI darbuotojams už bendradarbiavimą bei tikisi ir ateityje vykdyti bendrus kontrolės veiksmus.

Aplinkosauginė akcija „Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės“ kasmet vykdoma siekiant nustatyti ūkio subjektus ir fizinius asmenis, kurie neteisėtai vykdo ENTP ardymo veiklą bei vykdant neteisėto atliekų tvarkymo prevenciją.

Tokius tikrinimus numatoma vykdyti ir ateityje.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus