Nepatinka valstybiniai numeriai – apskųskite!

Viešojoje erdvėje galima rasti aibes klausimų, kur vairuotojai klausia vieno ir to paties – ar galima su tokiais valstybiniais numeriais važinėti? Kaip tokie numeriai tapatinasi su Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiu ir šiaip bendru suvokimu?

Daugelis vairuotojų gerai atpažįsta lietuviškus vardinius numerius kaip „RU55IA“, „M0SCOW“, kurie dažniausiai puikuojasi ant prabangių juodos spalvos BMW ir „Mercedes-Benz“ automobilių.

Socialiniuose tinkluose galima rasti begales nuotraukų su šiais valstybiniais numeriais ir daugeliu atveju – neigiamą reakciją, nes numeriai provokuoja.

Valstybės įmonė „Regitra“ primena, jog vardiniai numeriai privalo būti korektiški ir jei kyla neigiama reakcija juos matant – skųskitės ir numeris gali būti bet kada atšauktas.

Pastebėjo vairuotojų suktybę

Praėjusių metų pabaigoje „Regitroje“ įsigaliojo naujovės, susijusios su vardiniais transporto priemonės numeriais:

nuo šiol gavus pagrįstą skundą iš visuomenės ar kitų valstybės institucijų, vardinis numeris gali būti bet kada atšauktas. Ši tvarka galioja ir seniau išduotiems numerio ženklams.

Maža to, naujosios taisyklės numato kur kas griežtesnę pageidaujamų užrašų vertinimo tvarką, kuomet buvo pastebėta vairuotojų suktybė.

„Pasitelkiamos viešos paieškos ir kalbų vertimo svetainės. Tikrinama, ar numerio derinyje nėra nuostatoms prieštaraujančių lietuvių ar užsienio kalbos žodžių atitikmenų. Atsižvelgiama į raidžių ir skaičių bei jų derinių reikšmes, santrumpų atitikmenis.

Pavyzdžiui, skaitmuo „1“ gali būti skaitomas kaip raidė „I“, „2“ kaip skiemuo „DU“, skaitmuo „3“ gali būti skaitoma kaip raidė „Z“ rusiškoje abėcėlėje ir t.t.“, – teigė „Regitros“ atstovė Ingrida Kuorytė.

interneto nuotr. koliažas

Numerius vertins iš naujo

Viešojoje erdvėje nors ir apstu skundų dėl iššaukiančių vardinių numerių, tačiau kol kas negauta nei vieno oficialaus skundo. Tiesa, naujovė įsigaliojo taip pat, santykinai, neseniai.

„Iki šiol „Regitra“ nėra gavusi skundų dėl išduotų vardinių numerio ženklų. Taip pat ir dėl minimų „RU55IA“ bei „M0CKBA“.

Jei tokių skundų iš visuomenės arba valstybės institucijų būtų gauta, tuomet būtų šaukiama speciali komisija, kurią sudaro Transporto priemonių registracijos, Klientų aptarnavimo bei Komunikacijos skyrių atstovai ir šie numerio ženklai būtų vertinami iš naujo, – patikino „Regitros“ atstovė.

Turi būti korektiški ir atitikti reikalavimus

Vardiniams numeriams yra keliami specialūs reikalavimai. Kokį užrašą (raidžių, skaičių derinį) pasirinkti, didžiąja dalimi priklauso nuo pareiškėjo poreikių, tačiau jame negali būti naudojami:

  • nepadorūs žodžiai;
  • žargoniniai žodžiai;
  • keiksmažodžiai;
  • sąvokos, žeidžiančios kitų rasių, tikėjimų atstovus.

„Taisyklėse numatyta, jog vardinio numerio užrašas negali sutapti su valstybių, tarptautinių organizacijų pavadinimais, valstybių vadovų pavardėmis ar jų santrumpomis.

Taip pat su nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių, nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais, nacistinių ar komunistinių vadovų pavardėmis, jų santrumpomis“, – pridūrė „Regitros“ atstovė.

Be to, atšaukus vardinio numerio ženklą, asmeniui siūloma nemokamai pasirinkti kitą derinį.

interneto nuotr. koliažas

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus