Neramios prognozės vairuotojams – žada dar brangesnį draudimą

Privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kainos artimiausiu metu nedžiugins vairuotojų.

Remiantis Lietuvos banko prognozėmis, šiais metais šalies draudimo rinka toliau augs, tik ne taip sparčiai, kaip 2018-ais metais.

„Draudimo rinka, pernai augusi dviženkliu tempu šiemet augs šiek tiek lėčiau. Tą lems objektyvūs, su ekonomikos raida susiję veiksniai“, – teigė Vytautas Valvonis, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius.

Daugiau nei 70 proc. visos draudimo rinkos sudaro ne gyvybės draudimas.

Praėjusiais metais jo portfelis dėl išaugusios transporto priemonių draudimo apimties ūgtelėjo dešimtadaliu (iki 630 mln Eur), šiemet numatomas 5–7 proc. augimas (iki 670 mln. Eur).

Transporto priemonių draudimas sudaro beveik du trečdalius ne gyvybes draudimo portfelio.

Vyksta įdomūs dalykai

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ jau skelbė, kad privalomojo draudimo kainos primena laikrodžio švytuoklę – jos tai šauna į aukštumas, tai vėl šiek tiek nukrenta žemyn.

„Prieš trejus metus man pigiausias transporto priemonės draudimas atsiėjo šiek tiek daugiau nei 80 eurų. Tačiau 2017 m. įvyko kažkoks kataklizmas, kadangi kaina šoktelėjo kone dvigubai. Su analogiška situacija, kaip supratau, susidūrė ir kiti vairuotojai“, – pasakojo vairuotojas Nerijus.

Anot istorijos herojaus, prieš dvejus metus jam draudimo kaina svyravo nuo 130 iki 160 eurų (žvelgiant į pigiausią draudikų pasiūlymą). Tačiau situacija ėmė keistis 2018-ųjų pavasarį.

„Įdomumo dėlei draudimo kainas seku nuolat. Ir būtent pernai pavasarį pastebėjau, kad staiga jos ėmė mažėti. Iš pradžių smuktelėjo iki 140 eurų ir šiame lygyje laikėsi kurį laiką, tada sumažėjo iki 100 eurų. Ši kaina toje pačioje bendrovėje buvo išties ilgai“, – tęsė vairuotojas.

Tačiau vyriškis pastebėjo naują dalyką – besibaigiant 2018 m. draudimo kaina jam vėl išaugo keliolika eurų.

„Nesuprantu, ar čia taip yra natūralu, ar tiesiog kaina keliama specialiai žinant, kad jau netrukus vėl turėsiu drausti savo automobilį. Vyksta įdomūs dalykai“, – svarstė Nerijus.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus