Nesėkminga naktis BMW automobiliams – vienas apvogtas, kitas pavogtas

BMW automobilių savininkai negali ramiai miegoti – ilgapirščiai nuolatos apvaginėja šios markės automobilius.

Šią naktį apvogtas 5 klasės BMW automobilis Pašilaičiuose. Vagys išdaužė automobilio stiklą, atsidarė variklio dangtį ir pavogė priekinius automobilio žibintus.

Kitam BMW automobilio savininkui praėjusią parą pasisekė dar mažiau – jo automobilį ilgapirščiai pavogė iš Vilniaus. Tačiau policijos pagalba BMW tą pačią dieną rastas Kaune.

Rugsėjo 25 d. apie 9 val. pastebėta, kad Vilniuje, Popieriaus g., pavogtas automobilis „BMW 530“ (pagamintas 2012 m.). Automobilio savininkas patyrė 20 000 eurų nuostolį.

Policijos pagalba tą pačią dieną pavogtas automobilis surastas Kaune, Drobės g.

soc. tinklų nuotr.

Vagia multimedijas, vairus, veidrodėlių stiklus

Detalių vagys itin pamėgę vokiškus BMW automobilius ir nuo jų vagia brangiausias detales – vairus, multimedijas ir net veidrodėlių stiklus.

Savininkai dėl to skaičiuoja milžiniškus nuostolius. Pavyzdžiui, iš BMW M6 išdaužus durelių lango stiklą ir pavogus vairą, savininkas nuostolius įvertino 6 tūkst. Eur.

Nemenčinės pl. iš kieme stovėjusio automobilio „BMW 520d xDrive“ pavogus vairą savininkas skaičiavo 5 tūkst. Eur nuostolį.

Saugiai negali jaustis net tie vairuotojai, kurie savo automobilius laiko požeminėje aikštelėje – vagys sugeba apvogti automobilius net uždarose aikštelėse.

Pavyzdžiui, Vilniuje, Mindaugo g., požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėta, kad, išdaužius automobilio BMW 330 durelių lango stiklą, pavogtas multimedijos centras, valdymo blokas, ekranas.

Nuostolis ‒ apie 10 000 eurų.

Gelbsti tinkama apsauga

Draudimo eksperto teigimu, vagys nusitaikę į brangią, bet lengvai realizuojamą įrangą.

„Automobilių dalių vagis pastaruoju metu itin domina ne tik naujesnių Lietuvoje populiarių markių automobilių žibintai ar veidrodėliai, bet ir brangi elektroninė įranga, multimedijos sistemos, parkuotis padedantys atstumo jutikliai.

Ši įranga yra paklausi, todėl pakankamai lengvai realizuojama juodojoje rinkoje, tad ir vilioja vagis“, – teigė Raimondas Bieliauskas, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas.

Draudimo eksperto teigimu, nors vagys darosi vis įžūlesni ir nusikaltimus neretai įvykdo net ir dienos metu pakankamai atvirose vietose, tačiau tinkamos apsaugos priemonės vagysčių riziką vis tik gali gerokai sumažinti.

„Naujesnių automobilių savininkai, visų pirma, privalėtų pasirūpinti šiuolaikinėmis apsaugos sistemomis, gerokai apsunkinančiomis vagių užduotis. Tai yra ne tik signalizacija, bet ir automobilio vietos GPS sekimo sistemos, imobilizatoriai, neleidžiantys automobilio paprastai užvesti be savininko žinios“, – pridūrė ekspertas.

Gyventojai turėtų suprasti apie gresiančias rizikas ir nepalikti automobilių neapšviestose vietose, atokiose bei apleistose automobilių aikštelėse, nes ilgapirščiai to tik ir laukia.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus