Netradicinis Kauno sprendimas pėsčiųjų perėjose – vairuotojai keikia, pėstieji džiaugiasi

Tikriausiai visi vairuojantys Kaune pastebėjo kai kuriose gatvėse atsiradusią naujovę – rombo formos įspėjamuosius ženklus prieš pėsčiųjų perėjas.

Šis netradicinis sprendimas jau pritaikytas dalyje pagrindinių miesto gatvių, o ilgainiui planuojama jį taikyti visame mieste. Pasigirsta ir vairuotojų nuogąstavimų, kad tokie ženklai klaidina, nes neaišku, ar tai pagrindinį kelią žymintis ženklas, ar dar kas nors. Šis horizontalusis ženklinimas  nėra numatytas kelių eismo taisyklėse.

Įdiegs ženklinimą visame mieste

Rombo formos ženklai važiuojamojoje kelio dalyje įrengiami iki perėjos likus 30 ir 15 metrų. Naujas ženklinimas atkreipia ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų dėmesį.

„Atkarpa prieš perėją, paženklinta rombo simboliais, atitinka automobilio stabdymo kelią įskaitant vairuotojo reakcijos laiką, reikalingą sustoti pėsčiajam įžengus į perėją.

Dėl šios priežasties mums labai svarbu, kad žmonės aiškiai suprastų šio ženklinimo prasmę“, – apie naujovę pasakojo Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vadovas Paulius Keras.

Pasak P. Kero, buvo pasirinktas aiškiai išsiskiriantis simbolis, kuris nėra reglamentuotas kelių eismo taisyklėse.

Horizontalaus ženklinimo elementai, kurie nėra numatyti kelių eismo taisyklėse, bet skirti atkreipti pėsčiųjų ar vairuotojų dėmesį, būdavo naudojami ir anksčiau, pavyzdžiui, akcijos „Apsaugok mane“ metu.

„Jei naujovė pasiteisins, galėsime siūlyti šį ar kitą simbolį žymintį automobilio stabdymo kelią iki perėjos įtvirtinti ir kelių eismo taisyklėse“, – pabrėžė P. Keras.

Kol kas specialiu simboliu paženklintos A. Juozapavičiaus, Savanorių prospektų, Jonavos, Užnemunės, K. Donelaičio ir visų senamiesčio gatvių pėsčiųjų perėjų prieigos.

Šį sprendimą ilgainiui ketinama įgyvendinti visame mieste.

Klaidina vairuotojus

Kaip jau minėta, Kaune naudojami horizontalaus ženklinimo elementai, nėra numatyti kelių eismo taisyklėse, todėl pasigirsta vairuotojų nuogąstavimai, jog ženklinimas priešingai – klaidina vairuotojus.

Dalis vairuotojų tokį ženklinimą sieja ne su perėjomis, o su pagrindinį kelią žyminčiais ženklais.

Rombo ženklai, rombas, pėsčiųjų perėja

Artėdami prie sankryžos vairuotojai nežino kaip elgtis – ar jiems pirmenybė, ar ne. Todėl pastebima, kad prieš tokias perėjas įvyksta nemažai sąmyšio.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus