Neužsipilkite per klaidą kitokio kuro – degalinės pateikė naujovę

Nuo lapkričio Lietuvoje įsigalioja Prekybos naftos produktais taisyklių pakeitimai, kuriais nustatyta nauja degalų ženklinimo degalinėse tvarka.

Vairuotojai nuo šiandien šalies degalinėse išvys naujus neįprastus užrašus, kurie nežinantiems situacijos gali susukti galvą.

ES direktyvos numato, kad visoje Bendrijoje turi būti suvienodintas degalų žymėjimas jų pardavimo vietose, taip pat ant transporto priemonių degalų įpylimo dangtelių ar automobilio techninėje dokumentacijoje.

Tai reiškia, kad E95 ar D simbolių gali nebelikti.

Vairuotojai turi įsidėmėti, kad nuo šiandien degalinėse parduodamas benzinas bus pažymėtas raide E, o dyzelinas – raide B, šalia nurodant oktaninį skaičių.

Prie E raidės bus randami skaičiai, nurodantys maksimalų biodegalų (etanolio) kiekį procentais, esantį benzino tūrio vienete. Pavyzdžiui, daugumai įprastas E95 markės benzinas bus žymimas E5 simboliu.

Dyzelinas bus žymimas raide B kartu su skaičiais 7, 10, 20 ar 30, nurodančiais maksimalų biodegalų (riebalų rūgščių metilo esterio) kiekį procentais dyzelino tūrio vienete.

Tiesa, vairuotojų patogumui kol kas degalinėse bus rašomas ir bendras degalų pavadinimas, t. y. Dyzelinas ar Benzinas 95. Tikimasi, kad tai padės susigaudyti naujuose žymėjimuose.

Laukia dar daugiau žymėjimų

Netolimoje ateityje vairuotojams degalinėje nederėtų nustebti išvydus užrašus B7, B10 ar B30.

Žiemos laikotarpiu arktinis dyzelinas bus žymimas B0. Tačiau, kaip ir iki šiol, bus papildomai žymima atitinkama degalų klasė, naudojant vienos ar dviejų snaigių simbolius.

Tuo metu žymėti gazoliai, skirti naudoti žemės ūkio veiklos subjektams žemės ūkio produktų gamybai, papildomai žymimi raidėmis Dž.

Suskystintos naftos dujos bus žymimos raidėmis LPG, suslėgtos gamtinės dujos – raidėmis CNG; suskystintos gamtinės dujos – raidėmis LNG.

Nauja tvarka ne tik užtikrins vienodą degalų žymėjimą ES mastu, bet ir leis tinkamai informuoti vartotojus apie perkamą produktą, jo rūšį bei benzine ar dyzeline esantį biodegalų kiekį.

Degalinių operatoriai kaip ir iki šiol galės pateikti papildomą informaciją apie degalus, susijusią su konkrečių degalų prekės ženklu ar produktų linija.

Patys degalinių atstovai kol kas nežada atsisakyti senojo degalų ženklinimo, kadangi teisės aktai nenurodo to daryti privalomai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus