Nupieštą valstybinį numerį prilygino klastotei – persistengė?

Ar pametus valstybinį numerį, galima nusipiešti analogišką? Ar gali policijos pareigūnai tai palaikyti klastote, už ką gresia gana nemaža piniginė bauda ar netgi teisių atėmimas?

Kuriozinė ar ne, tačiau istorija nutiko Klaipėdos apskrityje, kuomet Kelių policijos pareigūnai sustabdė „Peugeot 407“ vairuotoją.

Kaip jau turbūt pastebėjote iš nuotraukos, policijos pareigūnų dėmesį patraukė automobilio priekyje esantys valstybiniai numeriai, kurie skyrėsi nuo įprastų, nes, kaip paaiškėjo, buvo nupiešti.

„Kretingos r. Klaipėdos apskr. buvo sustabdytas kelyje A11 127 km., automobilis „Peugeot 407“ valst. JBP 875. Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vyriausiasis patrulis surašė administracinio nusižengimo protokolą už tai, kad automobilio vairuotojas vairavo suklastotais numerio ženklais – suklastotas automobilio priekyje pritvirtintas valstybinis ženklas, transporto priemonę ir dalyvavo eisme“, – portalui autobanas.lt teigė Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistas Nerijus Stankus.

Reidas TV

Įvykį paviešinęs TV laidos „Reidas“ puslapis socialiniame tinkle aprašė tokio įvykio priežastis.

„Vairuotojas Vytautas paaiškino, kad sūnus jam atidavė automobilį, o sūnus buvo pametęs jo valstybinius numerius, tai nusipiešė tokius štai“, socialiniame tinkle rašė TV laidos „Reidas“ puslapis.

Reidas TV

Neaišku, ar Vytautas šiais numeriais išvažiavo tik laikinai, ar važinėjo jau kuris laikas, tačiau policijos surašytas protokolas už valstybinių numerių klastojimą kišenę patuštins.

„Protokole Kelių eismo taisyklių pažeidimas kvalifikuotas pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 415 str. 5 d. ir paskirta administracinio poveikio priemonė – bauda“, – pridūrė N. Stankus.

Minėtas ANK punktas sako: Transporto priemonių su suklastotais valstybinio numerio ženklais (ženklu), uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų, taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Reidas TV

Klaipėdos pareigūnai patikslino, kad kaip pirmam kartui, surašytas AN protokolas su administraciniu nurodymu ir paskirta tik piniginė nuobauda. Taigi Vytautas bent neprarado teisių.

Vienareikšmės nuomonės neturi

Visgi įvykis socialinėje erdvėje sukėlė nemažai diskusijų, ar „Peugeot“ vairuotojas Vytautas nubaustas ne per stipriai.

Suprantama, kad paišytis valstybinių numerių pačiam nedera, tačiau ar galima tai prilyginti klastotei, juolab valstybinių numerių skaičiai ir raidės nepakeistos.

Reidas TV

Įdomu tai, kad portalui autobanas.lt komentavę pareigūnai vieningos nuomonės neturėjo.

Paaiškėjo, jog kai kuriais atvejais, atsižvelgiant į situaciją, pavyzdžiui, valstybinį numerį pavogė, ar jį pametė ir dėl to laikinai nusipiešė analogišką, vairuotoją policijos pareigūnai paleidžia.

Arba skiria simbolinę baudą – išrašo protokolą pagal ANK 417 strp. 8 dalį: KET pažeidimai, išskyrus šiame kodekse numatytuosius, užtraukia įspėjimą arba baudą vairuotojams nuo 10 iki 12 eurų.

Tačiau kai kuriais atvejais, kaip ir šiuo, pažeidimas priskiriamas valstybinio numerio klastojimui.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus