Oro pagalvių afera: BMW, „Maseratti“, „Porsche“ „padielkas“ pardavinėjo, kaip originalus

Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų bendro darbo dėka nustatyta įmonė, susijusi su automobilių oro pagalvių remontu ir pardavimu, naudojant svetimą prekių ženklą, bei galimai apgaulingai tvarkiusią apskaitą.

Kauno apskrities policijos kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, praėjusio mėnesio pabaigoje, rugpjūčio 23 d., turėdami duomenų apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką, patikrino Šakių rajono savivaldybėje registruotos įmonės mikroautobusą.

Šia transporto priemone atvykę į Kauno miestą darbuotojai priimdavo užsakymus automobilių saugos pagalvių remontui.

Vykdant patikrinimą nustatyta, kad mikroautobuse įrengtas elektroninis kasos aparatas, tačiau darbo metu jis nebuvo įjungtas.

Taip pat pareigūnai nustatė, kad klientams atidavus remontuoti transporto priemonių detales, jiems nebuvo išduodami jokie dokumentai, o sumokėjus už remontą nebuvo gaunamas pinigų priėmimą patvirtinantis dokumentas. Kratų metu mikroautobuse rasta neapskaitytų pinigų – 4500 eurų.

Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos bendrovės administracinėse, gamybinėse ir sandėliavimo patalpose, esančiose Šakių rajone. Administracinėse patalpose rasta daugiau kaip 70 tūkst. eurų galimai neapskaitytų pinigų, taip pat paimti kiti tyrimui reikšmingi daiktai, buhalterinės apskaitos dokumentai.

Tikrinant sandėliavimo ir gamybines patalpas rasta įvairių markių ir automobilių modelių, tokių kaip „Maserati“ ir „Porsche“, saugos oro pagalvių, jų dalių. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad dalis minėtų detalių pagamintos Kinijoje.

Bendrovės darbuotojai, kaip įtariama, tokias detales galimai pažymėdavo automobilių gamintojų logotipais ir lipdukais bei parduodavo Lietuvos ir užsienio šalių rinkose.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už svetimo prekių ženklo naudojimą gresia bauda, laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų. Už apgaulingos apskaitos tvarkymą gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus