Panevėžyje bus teisiamas tris žmones sunkiai sužalojęs vairuotojas

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį visuomenės atgarsį sukėlusios avarijos. Į teisiamųjų suolą sės 21 metų palangiškis, Estijoje vogtu automobiliu sprukdamas nuo policijos pareigūnų sukėlęs eismo įvykį, per kurį buvo sunkiai sužaloti trys žmonės.

Avarija Panevėžio aplinkkelyje įvyko šiemet, vasario 5-osios rytą. Prieš tai policijos pareigūnai kelyje Panevėžys-Pasvalys-Ryga stabdė automobilį BMW 730, tačiau vairuotojas tik padidino greitį ir stengėsi pabėgti.

Policijos ekipažas ėmė bėglį persekioti, o šis nereagavo nei į garsinius signalus, nei į įjungtus švyturėlius, nei į reikalavimą sustoti. Tuomet vienas policijos pareigūnų peršovė BMW padangą.

Tai vis tiek neprivertė bėglio sustoti, dideliu greičiu prakiurdyta padanga lekiantis automobilis aplinkkelyje išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančiu automobiliu „Nissan Primera“ bei paskui pastarąjį važiavusiu vilkiku „Man“.

Avarijos metu buvo sunkiai sužaloti automobiliu „Nissan Primera“ važiavę trys Ukrainos Respublikos piliečiai. Jiems teko ilgai gydytis ligoninėje.

BMW vairavęs Palangos gyventojas D. G. rimtų sužalojimų išvengė. Vėliau ekspertai nustatė, kad jo vairuojamas automobilis nuo policijos pareigūnų spruko apie 200 km/h greičiu.

Minėtas BMW tą pačią dieną buvo pavogtas Estijos Respublikoje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Pasak prokuroro D. Skrebiškio, D. G. pateikti kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo bei sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Dažniausiai avarijų, per kurias žūsta arba sunkiai sužalojami žmonės, kaltininkai būna teisiami pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. („Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“), bet kai kuriais atvejais, atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, jiems pateikiami kaltinimai dėl tyčinių nusikaltimų – nužudymo ar sunkaus kūno sužalojimo.

„Šiuo atveju įtariama, kad avarija įvyko, kai D. G. tyčia pažeidė Kelių eismo taisykles.

Tyrimo duomenimis, jis nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir nestojo, važiavo beveik tris kartus viršydamas jam, kaip neturinčiam 2 metų vairavimo stažo, leistiną greitį neatsižvelgdamas į važiavimo bei meteorologines sąlygas.

Surinkti duomenys leidžia manyti, kad D. G. galimai veikdamas netiesiogine tyčia, siekdamas išvengti sulaikymo, sunkiai sutrikdė 3 žmonių sveikatą“, – sakė prokuroras D. Skrebiškis.

Už tai kaltinamajam gresia laisvės atėmimas iki 12 metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras D. Skrebiškis buvo pirmasis Lietuvoje, prieš 4 metus uteniškiui vairuotojui, sukėlusiam mirtiną avariją, pateikęs kaltinimus dėl nužudymo.

2014 metų pavasarį su kompanija neblaivus po Uteną važinėjęs 26 metų vairuotojas, pamatęs policijos ekipažą, didžiuliu greičiu pradėjo lėkti miesto gatvėmis ir netrukus susidūrė su taksi automobiliu. Žuvo pastarojo vairuotojas ir dvi keleivės.

Ši byla buvo pasiekusi net Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, kuris 2015 metų gruodį patvirtino, kad prokuroras pagrįstai kvalifikavo vairuotojo veiksmus kaip tyčinį nužudymą ir paliko galioti pirmos instancijos nuosprendį.

Šiuo nuosprendžiu nuteistajam buvo skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus