Pasikeisti padangas nutarusius vairuotojus auklėja baudomis – „apdovanoja“ 600 Eur bauda

Pavasaris – padangų keitimo metas. Tačiau atliekų tvarkytojai nespėja fiksuoti pažeidėjų, kurie nusidėvėjusias padangas meta tiesiog prie buitinių atliekų konteinerių greičiausiai nežinodami, kad yra filmuojami.

Pasirodo, Vilniuje vienu metu filmuojama apie 50 atliekų aikštelių, todėl įžūlūs pažeidėjai nustatomi labai greitai, o jų skaičius šiemet perkopė jau porą šimtų.

Vilniaus atliekų sistemos administratorius (VASA) neturi kitos išeities, kaip tik vairuotojus, išmetančius padangas netinkamose vietose, auklėti baudomis.

„Kameros yra autonominės ir jos yra rotuojamos, priklausomai nuo gyventojų ir namų administratorių signalo. Pažeidus taisykles ir nustačius pažeidėją gresia bauda iki 600 eurų“, – nesąžiningus vairuotojus įspėja Rimantas Juknevičius, VASA direktorius.

Anot jo, pažeidėjų jau nustatyta apie pusę šimto ir vaizdo kameros, akivaizdu, itin veiksminga prevencinė priemonė.

Nors senas padangas galima atiduoti į servisus, padangų parduotuves ar stambių gabaritų aikšteles, tačiau pasitaiko vairuotojų, kurie padangas numeta kur papuola.

„Tai yra nelegalūs autoservisai įsikūrę garažuose, kurie teikia padangų keitimo paslaugas, bet paskui senomis padangomis atsikrato prie konteinerių. Trūksta sąmoningumo, kad nuvežti iki aikštelės, nors informacijos tikrai yra netgi ant mišrių komunalinių konteinerių“, – pastebėjo R. Juknevičius.

Autoserviso vadovas Šarūnas Čemalonskas pasakoja, kad klientas taip pat turi teisę palikti nereikalingas padangas servise, kuriame keičia padangas.

„Klientui priklauso palikti tiek padangų, kiek yra keičiama, jei jos jam nebetinkamos. Už tai nereikia nieko papildomai primokėti, nes viskas jau įskaičiuota į paslaugos kainą“, – pažymėjo Š. Čemalonskas.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos.

Taip pat nuo balandžio 1 dienos padidėja leistinas greitis keliuose.

Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus