Pasikeitė tvarka: kada į alkotesterį tenka pūsti du kartus?

Vidaus reikalų ministerija (VRM) numatė naują tvarką, pagal kurią tam tikrais atvejais vairuotojams į alkotesterį tenka pūsti du kartus.

Kai viršijama 1,51 prom. riba

VRM nutarimo projekte teigiama, kad vairuotojų girtumas bus nustatinėjamas kitaip, šiuo atveju:

kai transporto priemonės vairuotojui tikrinimo metu nustatoma etilo alkoholio koncentracija viršija 1,51 ir daugiau promilių.

Tokiu atveju ne ankščiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių nuo pirmojo pūtimo atliekamas pakartotinis tikrinimas.

Tais atvejais, kai pirmojo ir pakartotinio tikrinimo rezultatai skiriasi, laikoma, kad per tikrinimą nustatyta asmens iškvėptame ore esanti etilo alkoholio koncentracija yra ta, kuri yra mažiausia iš nustatytų per pirmąjį ir pakartotinį tikrinimą.

Tai reiškia, kad policijos pareigūnai fiksuotų mažesnį promilių rezultatą.

Kai sukeliama avarija ir esi neblaivus

VRM nutarimo projekte minimas dar vienas atvejis, kai vairuotojui tektų į alkotesterį pūsti du kartus.

Tokia pati tvarka galiotų ir sukėlusiems eismo įvykį (kai nustatoma 0,41 ir daugiau prom.), kuriame žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala.

Atkreiptinas dėmesys, kad pasikeitęs teisinis reglamentavimas, t. y. nustačius dviejų tikrinimų taisyklę, atsakomybėn traukiamo asmens teisė gintis nėra ribojama:

asmuo, nesutikęs su tikrinimo rezultatais, turi galimybę kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą prašydamas atlikti medicininę apžiūrą jo lėšomis.

Vitalijus Vaitkevič nuotr.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus