Patikrino motociklų keliamą triukšmą – daugeliui gresia prarasti TA

Penktadienį Šiaulių policija pakvietė visus norinčius vairuotojus išmatuoti turimų transporto priemonių triukšmą. Daugiausiai susidomėjusių atvyko su motociklais.

Šį kartą viršijus leistiną normą, vairuotojai baudų išvengė, tačiau ateityje pareigūnai planuoja bausti tokius asmenis, nes nuolat gauna gyventojų nusiskundimus dėl triukšmingų gatvėmis skraidančių motociklų.

Policijai patikrinus atvykusius motociklininkus daugelis gavo liūdnas žinias – riaumojančių garsiau nei leistina atsirado ne vienas.

Anot pareigūnų, dažniausiai – dėl perdarytos dujų išmetimo sistemos, kai stovi sportinio tipo bakeliai ar netgi tiesūs duslintuvai.

„Neužmirškite paisyti nustatytų normų, nes pernelyg triukšmingų vairuotojų laukia baudos ir techninės apžiūros panaikinimas“, – įspėjo policijos pareigūnai.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad nustačius pažeidimą panaikinama privalomoji techninė apžiūra (TA) ir skiriama administracinė nuobauda nuo 50 iki 300 eurų.

Oficialiai baikerių sezonas dar neprasidėjo, tačiau jau yra nubaustas ne vienas ir ne du motociklininkai.

Patikrinimo metu policijos pareigūnai pastebėjo, kad kone visi „Harley-Davidson“ motociklai viršija maksimalią garso ribą.

Anot pareigūnų, priklausomai nuo motociklo kubatūros, leistina triukšmo norma svyruoja nuo 91dB iki 106dB.

Ne vienas vairuotojas teigė, kad nežino, ką reiks daryti, dėl pernelyg garsiai riaumojančio motociklo, nes pakeisti duslintuvus yra labai brangu.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus