Pavežėjų laukia nauji iššūkiai – darbas be grynųjų ir reikalavimai automobiliams

Pavėžėjimo paslaugas teikiantiems – nauji iššūkiai. Seime svarstomas įstatymų pakeitimo projektas, pagal kurį tokią veiklą vykdantys, nebeturės funkcijos keleiviams už paslaugas atsiskaityti grynaisiais pinigais.

Be to, siekiama, kad taksi įmonės pavėžėjų neturėtų, o taksistai tokia papildoma veikla taip pat užsiimti negalėtų.

Pavėžėjų atstovai mano, kad reikėtų ne griežtinti, o visiems lengvinti sąlygas.

Tuo metu taksistai norėtų, kad pavėžėjams būtų taikomi panašūs reikalavimai kaip ir jiems.

Seimo nariai svarsto naujus siūlymus

Seimo Ekonomikos komitetas priėmė siūlymus, kad pavežėjų paslaygas teikiantys asmenys neturėtų galimybės už kelionę priimti grynųjų.

„Visi taksometrai yra plombuoti ir metrologijos patikrinti ir pan. Turime tokią situaciją, kai programėlė nei metrologiškai patikrinta, kurią galima ištrinti, duomenis pakeisti ir taksometrus, kurie viską fiksuoja.

Natūralu, kad norint išvengti mokesčių vengimo bei labai aiškiai atskirti šias dvi platformas reikia grynuosius priskirti taksi, o pavežėjams – kortelę, kad sukčiavimas būtų neįmanomas“, – teigė Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas Dainius Kreivys.

Tiesa, ne visi parlamentarai pritaria tokiai nuomonei.

Liberalas Eugenijus Gentvilas teigia, kad uždraudus atsiskaitymą grynaisiais su pavežėjais, kaip tik gali išaugti korupcija.

Taksi verslo atstovai nepatenkinti, kad Lietuvoje pasirodžius pavežėjams taksi rinka stipriai susitraukė.

Teigiama, kad vien Vilniuje taksi automobilių sumažėjo perpus.

Taksi verslo atstovai siekia, kad pavežėjų automobiliams galiotų tokios pačios taisyklės, kaip ir taksi automobiliams – taksi valstybiniai numeriai, privaloma techninė apžiūra kas metus ir pan.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus