Pavojingas lenkimas = chuliganiškas vairavimas – teisių neteksite ilgam

Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjų laukia liūdnos dienos, kai nuo balandžio mėnesio smarkiai padidintos baudos.

Didesnės baudos laukia ne tik taurelę kilnojančių, bet chuliganiškai vairuojančių vairuotojų.

Tokiems vairuotojams nuo šiol piniginę gali tekti paploninti ne keliais šimtais, bet iki pusantro tūkstančio eurų, o kur dar teisės vairuoti netekimas.

Vienas iš numatytų pokyčių – praplėstas chuliganiško vairavimo apibrėžimas.

Nuo šiol pavojingai lenkiant, sukeliant pavojingą situaciją kelyje, ar kertant ištisinę eismo juostą – tokie manevrai bus prilyginami chuliganiškam vairavimui.

Už tai gresia bauda nuo 170 iki 230 eurų. Jei tokį pažeidimą padarys neturintys teisių asmuo – bauda nuo 450 iki 600 eurų. Taip pat privalomas teisių atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.

Toks pažeidimas padarytas neblaivaus asmens (iki 1,5 prom.) – užtrauks bauda nuo 900 iki 1200 eurų, taip pat privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

Policijos pareigūnų teigimu, kadangi toks vairuotojų elgesys kelia didelį pavojų eismo saugumui, pastaruoju metu šiems pažeidimams fiksuoti skiriama ypač daug dėmesio.

„Visi eismo dalyviai, ypač automobilių ar kitų transporto priemonių vairuotojai, kelyje turi elgtis itin atsakingi.

Laikytis visų kelių eismo taisyklių bei saugoti ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius“, – sakė Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Vaizdo įraše matuosi, kaip vairuotojai nesilaiko draudžiamojo kelio ženklo „Lenkti draudžiama“ ir kerta horizontaliojo žymėjimo siaurą ištisinę liniją, kurią kirsti draudžiama.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus