Penktadienis – paskutinė diena vairuotojams išvengti papildomų nemalonumų

Penktadienis yra paskutinė diena, kai vairuotojai dar gali rizikuoti važinėdami transporto priemonėmis su vasarinėmis padangomis. Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad jau nuo šeštadienio tai daryti bus draudžiama.

Nuo lapkričio 10 d. visi į gatves išriedantys automobiliai šalyje privalo turėti žiemos sąlygoms pritaikytas padangas. Kitu atveju grės baudos ir kitos sankcijos.

Už automobilio netinkamomis padangomis eksploatavimą KET numatyta skirti baudą nuo 30 iki 40 eurų.

Be to, tokiu atveju policijos pareigūnai transporto priemonei gali panaikinti ir automobilio techninės apžiūros galiojimą.

Taip pat derėtų nepamiršti, kad žiemą eksploatuojamų padangų protektoriaus gylis privalo būti ne mažesnis nei 3 mm.

Maža to, ant tos pačios automobilio ašies esančios padangos privalo būti vienodo modelio, o jų protektoriaus gylis negali skirtis daugiau nei 5 mm.

Draudikai perspėja, kad KET nepaisymas gali turėti ir daugiau rimtesnių pasekmių.

Anot jų, važinėdami su vasarinėmis padangomis vairuotojai rizikuoja ne tik savo bei kitų eismo dalyvių saugumu, bet ir tikimybe negauti draudimo išmokos įvykus avarijai.

„Laiku pasikeisti ir naudoti tinkamas padangas visų pirma yra svarbu dėl saugumo keliuose.

Vasarinių padangų sukibimas su kelio danga žiemos sąlygomis yra gerokai prastesnis, todėl net ir menkiausia šlapdriba, iškritęs sniegas ar ypač plikledis važiavimą tokioms sąlygoms nepritaikytomis padangomis daro labai rizikingą“, – sako draudimo bendrovės ERGO Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.

Draudikų atstovo teigimu, įvykus eismo įvykiui ir nustačius, kad jam įtakos turėjo netinkamų padangų naudojimas, kaltininkui taip pat gali būti nemokama draudimo išmoka – net tuo atveju, jei jis yra apsidraudęs kasko.

Jei netinkamomis padangomis važinėjantis avarijos kaltininkas savo transporto priemonę yra apdraudęs tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nukentėjusiai pusei nuostoliai atlyginami, tačiau vėliau regreso tvarka jie gali būti išieškomi iš įvykį sukėlusio asmens.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus