Per savaitę eismo įvykiuose žuvo keturi žmonės

Rugpjūčio 24–30 dienomis,  nuo penktadienio iki ketvirtadienio, šalies keliuose įvyko 81 eismo įvykis, sužeista 100 žmonių. Eismo įvykiuose žuvo keturi žmonės, 89 metų pėsčiasis, 50-ties ir 22 metų vairuotojai ir 23 metų keleivis. Pernai per tą patį laikotarpį keliuose įvyko 68 eismo įvykiai, žuvo 7 žmonės, buvo sužeisti 84 žmonės.

Tarp sužeistųjų šios savaitės įvykiuose daugiausia buvo transporto priemonių vairuotojų – 39, ir keleivių – 35. Nukentėjo 11 dviračių vairuotojų ir 15 pėsčiųjų, iš kurių 6 buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Eismo nelaimėse per savaitę nukentėjo 15 nepilnamečių, tarp kurių daugiausia buvo automobilių keleivių – 7 ir pėsčiųjų – 6, vienas motociklo vairuotojas ir vienas dviratininkas.

Šiais metais, iki rugpjūčio 30 d. imtinai, mūsų keliuose eismo įvykiuose žuvo 113 žmonių, t. y. 12 (9,60 proc.) mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 44 ir pėsčiųjų – 42. Pėsčiųjų perėjose transporto priemonių buvo partrenkti ir žuvo 11 pėsčiųjų. Tarp žuvusių vairuotojų – 10 asmenų, kurie vairavo motociklus. Eismo nelaimės nusinešė ir 20 keleivių bei 7 dviračių vairuotojų gyvybes. Tarp žuvusiųjų – 4 nepilnamečiai (2 vairuotojai, 1 keleivis, 1 pėsčiasis).

Pagrindinės rugpjūčio 24–30 d. eismo įvykių priežastys:

  • nepraleidimas važiavimo pirmenybę turinčios transporto priemonės, susidūrimai sukant į kairę;
  • saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas arba leistino greičio viršijimas;
  • saugaus atstumo nesilaikymas;
  • įvažiavimas į priešpriešinę eismo juostą, lenkimo taisyklių pažeidimas;
  • pareigų pėstiesiems nevykdymas;
  • kitos priežastys.

Pirminiais duomenimis, neblaivūs vairuotojai sukėlė 34 eismo įvykius, 7 tokiuose įvykiuose buvo sužeisti 9 žmonės. Per savaitę policijoje buvo užregistruoti 329 techniniai eismo įvykiai, kuriuose žmonės nenukentėjo.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad iki rugsėjo 10 d. šalies keliuose bus vykdoma sustiprinta privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų) naudojimo kontrolė, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos kontrolė, taip pat sustiprintas dėmesys pėsčiųjų saugumui – vykdomas pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų (jų keleivių) eismo saugumo užtikrinimas ir kontrolė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus